Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Површински Третман цена

Барате малтер за површинска обработка? Имаме 23.739 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини површинскиот третман? Често ги обезбедуваме следните услуги за површинска обработка: нанесување малтери, бои, тапети и изложен бетон. Цените на чистење, полирање или доработка со нанесување слоеви и премази на материјали се околу 13-21 евро за м2. Анхидритните кошулици обично се најскапиот предмет во површинската обработка. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: подготвителна работа пред прилагодување, која чини во просек 100-350 €. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.739. Веќе не мора да барате: цена за површинска обработка, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.794 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Површински ТретманПросечни цени

Ниска цена57,20 ден/м2
Просечна цена76,56 ден/м2
Висока цена92,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на површински прилагодувања

За да ја научите точната цена на бои, испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на површината.

Отстранување на изолација на контакт.9 064,00ден / м2
Отстранување на контакт изолација, вклучувајќи завршетоци, дебелина на полистирен плочи над 30-80 mm -0.01804 t.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Подели ја површината на ненамерни ѕидови7,48ден / м2
Користење на површината на неинтензивирани бетонски или армирани бетонски монолитни и префабрикувани надворешни ѕидови со поправка на поместување на стратегискиот малтер за гипс.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Подготовка на надворешни ѕидови на подлогата со основна пенетрација10,56ден / м2
Подготовка на надворешни ѕидови на подлогата со пенетрација
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Отворено цемент бруто гипс ѕидови на суви мешавини со дебелина од 10 мм40,04ден / м2
Надворешни гипс ѕидови од суви мешавини; цемент, дебела дебелина 10 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Молерски Услуги, МолерКолку чини сликарската работа и сликарот? При бојадисувањето и молерот често ги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?