Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Површинска Обработка на Метали цена

Барате металец? Имаме 23.832 железарници во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.794 регистрирани професионалци
87.869 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини металната завршница? Честопати ги обезбедуваме следните услуги за обработка на метални површини: електростатско премачкување во прав, пескарење, галванизација. Цените на технолошките процеси за обработка на метални површини се околу 9-14 евра за м2. Најскапиот предмет во површинската обработка на металите е обично метализацијата на металите. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: заштита на слухот, очи и заштитни ракавици, консултации, кои во просек чини 5-20 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.832. Не барајте повеќе за вашата цена: обработка на метална површина, ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа од нас.

Исто така види:Услуги
32.794 регистрирани професионалци
87.869 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Површинска Обработка на МеталиПросечни цени

Ниска цена38 016,00 ден/м2
Просечна цена50 776,00 ден/м2
Висока цена57,20 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на метални бои

За да ја научат точната цена на третманот со метални површини, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете повеќе услуги во категоријата Метална завршница.

Детонација метал Druin.73,04ден / м2
Концепциски метален дробилката - потрошувачка на грч 54,5 kg / m2 висина до 1,9 m.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Детонација на внатрешната површина на затворени контејнери80,52ден / м2
Бришење на внатрешната површина на затворени контејнери и додатоци во внатрешноста на садовите на метални шуми - 54,5 кг / м2 масовна потрошувачка.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Друга работа на акустична мерки површина. Третман на метални супстрати13,42ден / м2
Други тези на акустични мерки, површински третман на метални документи со анти-вибрации премази на дебелина до 3 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Друга работа на акустични мерки - површински третман на метални документи до 5 мм18,48ден / м2
Други тези на акустични мерки, површински третман на метални документи со анти-вибрации премази на дебелина до 3 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Молерски Услуги, МолерКолку чини сликарската работа и сликарот? При бојадисувањето и молерот често ги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?