Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Потсекување, Фугирање Ѕидарство цена

Барате градител за поткопување, фугирање ѕидарски? Имаме 23.454 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.719 регистрирани професионалци
87.714 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини поткопувањето, фугирањето на ѕидањето? При поткопување, фугирање ѕидарски, често ги обезбедуваме следните услуги: проценка на статиката за соодветноста на фугирањето, хоризонтално и вертикално сечење на ѕидање, вметнување на хидроизолациона фолија и клинење на објектот. Цените за отстранување на влагата од ѕидовите на зградите се околу 11-22 евра за м2. Најскапиот предмет во поткопувањето, фугирањето на ѕидањето обично е изнајмувањето на моторна пила и дијамантско јаже. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: пиштол за фугирање, хидроизолација, крем за фугирање за влажна ѕидарија, кои чинат во просек од 15-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.454. Веќе не мора да барате: поткопување, цена за фугирање на ѕидање, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.719 регистрирани професионалци
87.714 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Потсекување, Фугирање ЅидарствоПросечни цени

Ниска цена48,40 ден/м2
Просечна цена71,50 ден/м2
Висока цена96,80 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на ценовникот и инјектирање ѕидарски

За да ја научите точната цена на поттикнување и инјектирање на ѕидарството, испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за индивидуални услуги во категоријата на потценување, инјектирање на ѕидарството.

Чин ѕидарски со синџир пила457.6ден / м2
Тула ѕидарски со вметнување хоризонтална изолација на синџирот на М2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Мешана ѕидарија со вметнување на кабелски пила1324.4ден / м2
Мешани ѕидарски со вметнување хоризонтална изолација на кабел од М2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Дополнителна изолација на влажни ѕидарски со инјекција на кристализација маса 150 мм58036.0ден / М.
Дополнителна изолација на влажни ѕидарски со инјекција, кристализација базирана на цемент за дебелина на ѕидање 150 mm.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Дополнителна изолација на влажни ѕидарски со инјектирање на кристализација ѕидарски 500 мм171.16ден / М.
Дополнителна изолација на влажни ѕидарски со инјекција, кристализација базирана на цемент за дебелина од 500 mm.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?