Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Потоци и Езера цена

Дали барате градител на езерце? Имаме 16.043 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.161 регистрирани професионалци
88.966 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку се езерцата? Често ги обезбедуваме следните услуги за езерца: дизајн и имплементација на езерце за градина, грижа за езерцето. Цените на градинарските бари се околу 40-65 евра по парче. Најскапиот предмет во рамките на езерата е обично ископување. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: филм за езерце, филтер, опрема за следење на параметрите на водата, кои чинат во просек од 15-110 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.043. Веќе не мора да барате: цена на езерцето, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.161 регистрирани професионалци
88.966 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Потоци и ЕзераПросечни цени

Ниска цена1 715,88 ден/парче
Просечна цена2 134,23 ден/парче
Висока цена2 617,37 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЛајк на езерото

За да ја научите точната цена на езерцата, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата на езерцето.

Ископување на езерцето1 280,83ден / м3
Ископување и изолација на дното на езерото. Диспенстрација на ликвидација на дувана почва.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Филтер сет.8 538,84ден / парче
Инсталирање на филтер, корисничка настава.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Docodes.239,09ден / м2
Погоден супстрат ДНК езерце - геотекстил, фармацевтска фолија.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Коплетицициона работа7 471,49ден / м3
Конечна модификација на соседството на езерото. Распоредување на започнување на бактерии, скром и жици филтрирање на работењето.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Изградба на БазенКолку чини изградбата на базен? При изградба на базен често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: Mar 16, 2023