Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Поставување или Замена на Подови цена

Дали барате поплочувач за поставување или замена на подот? Имаме 29.729 благајници во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.310 регистрирани професионалци
90.084 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини поставување или замена на подот? При поставување или замена на подот, често ги обезбедуваме следните услуги: геодет, отстранување на оригиналниот под, израмнување на површината, поставување нов под. Цените за поставување и замена на плочки се околу 10-30 евра за м2. Најскапата ставка при поставување или замена на подот е обично поставување на камени поплочување. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: израмнување, заптивната смеса, дихтунзи и лајсни, кои чинат во просек од 20-70 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 29.729. Не барајте повеќе: поставување или замена на подната цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.310 регистрирани професионалци
90.084 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Поставување или Замена на ПодовиПросечни цени

Ниска цена15,84 ден/м2
Просечна цена19 624,00 ден/м2
Висока цена22,88 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на изгледот или подот

За да ја научите точната цена на положување или размена на подот, испратете го барањето на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на богатство или замена.

Подготовка на подлогата44,00ден / м2
Продирање на подлогата, подготовка, машина за мелење и режење на подлогата.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Монтирање на дрвени подови61,60ден / м2
Инсталација на повеќеслојни дрвени ламермански блескави. Монтирање на периферната кожа.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Површински прилагодувања123,20ден / м2
Камат поделба, мелење, масло и боја на дрвени под. Рачно восочување и полирање.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Посебна работа206,80ден / год
Отстранување на бојата и бојата. Расклопување и монтажа на Прага.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Бетонски ПодКолку чини бетонскиот под? Често ги обезбедуваме следните услуги за бетонски подови:...
Мелење ПаркетКолку чини песок паркет? При брусење паркет често ги обезбедуваме следните услуги:...
Епоксидни ПодовиКолку чинат епоксидните подови? За епоксидни подови често ги обезбедуваме следните услуги:...
Ламинантен ПодКолку чини ламинат? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за ламинатни подови:...
Лиени ПодовиКолку чинат лиените подови? За лиени подови, ние често ги обезбедуваме следните...
ПаркетКолку чинат паркетите? За паркети често ги обезбедуваме следните услуги: отстранување на...
Дрвени подовиКолку чинат дрвените подови? За дрвени подови често ги обезбедуваме следните услуги:...
Опуштени ПодовиКолку чини пловечки под? Со пловечки под често ги обезбедуваме следните услуги:...
Подот од плутаКолку чини подот од плута? Често ги обезбедуваме следните услуги за подот...
Поставување на ПодовиКолку чини подот? Често ги обезбедуваме следните услуги на подот: геодет, отстранување...
Поставување ПаркетКолку чини да се постави паркет? При поставување паркет често ги обезбедуваме...
Индустриски ПодовиКолку чинат индустриските подови? За индустриски подови, често ги обезбедуваме следните услуги:...
Спортски Површини (Тенис, Терени и Синтетичка Трева)Колку чинат спортските површини? Често ги обезбедуваме следните услуги за спортски површини:...
Линолеумски подКолку чини линолеумот? Често ги обезбедуваме следните услуги за винилни подови: подготовка...
Винилни ПодовиКолку чини винил под? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за винилни...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023