Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Поставување и Обложување на Плочки
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.499 регистрирани професионалци
91.982 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини поставување на поплочување и поплочување? При поставување на поплочување и поплочување, често ги обезбедуваме следните услуги: геодет, отстранување на оригиналниот под, израмнување на површината, поставување на нов под. Цените за поставување плочки се околу 10-30 евра за м2. Најскапата ставка во поставувањето на поплочување и поплочување обично е поставувањето на поплочување со камен. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: израмнување, заптивната смеса, дихтунзи и лајсни, кои чинат во просек од 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 30.140. Веќе не треба да барате: поставување поплочување и поплочување цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник поставување на поплочување и плочки

За да ја научите точната цена на поставување на асфалтирање и плочки Испратете го барањето на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата поставување на тротоарот и плочки.

Населба на површината171,82ден / м2
Прилагодување на подлогата за да биде ослободен од пукнатини, чисти и еднакви на. Усогласување на нееднаквостите со ниво и третман со средства за пенетрација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Хидроизолација.343,64ден / м2
Примена на соодветна хидроизолација во зависност од локацијата за инсталација или поплочување.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Основна боја42,96ден / м2
Основен слој за третман на документи пред примена на минерални, акрилат, силиконски и силикатни силиконски малтери, фасадни бои и бои.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталација на асфалтирање / плочки644,33ден / м2
Nivelization, заптивка, печат, лајсни и инсталација на пловењето.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
244,06ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Плочки за ТерасаКолку чини асфалтирањето на терасата? При поплочување на терасата често ги обезбедуваме...
Табли за терасиКолку чинат табли за тераси? За дрвени подови, често ги обезбедуваме следните...
Камен ПодКолку чини поплочувањето со камен? Честопати ги обезбедуваме следните услуги за поплочување...
РабнициКолку чинат рабниците? Често ги обезбедуваме следните услуги за рабници: површина за...
Затегнувачки ТаваниКолку чинат истегнувачките тавани? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за тавани...
Обложување на КаминКолку чини обликувањето на каминот? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за...
Обложување на СкалиКолку чини скалилото? Често ги обезбедуваме следните услуги за облоги на скали:...
МозаикКолку чини мозаикот? За мозаични плочки често ги обезбедуваме следните услуги: дизајн,...
Плочки за БањаКолку чинат плочките за бања? Често ги обезбедуваме следните услуги за плочки...
Подни МатеријалиКолку чинат подните облоги? За подни облоги често ги обезбедуваме следните услуги:...
Плочкар, Монтирање на ПлочкиКолку чини паверот и плочките? Често ги обезбедуваме следните услуги за поплочување...
Релјефен БлокКолку чини врежаниот бетон? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за релјефен...
Лепење на ПлочкиКолку чини да се постави поплочување? При поставување на поплочување, често ги...
Гипсени ПлочкиКолку чинат гипсните плочки? За гипсени плочки често ги обезбедуваме следните услуги:...
Татра ПрофилКолку чини профилот на Татра? За профилот Tatra често ги обезбедуваме следните...
Фурнир од ТулиКолку чинат плочките од тули? Често ги обезбедуваме следните услуги за плочки...
Поплочување ПлочиКолку се испреплетени поплочување? За испреплетено поплочување, често ги обезбедуваме следните услуги:...
Обложување на КабинаКолку чини обложување на трупци? Во случај на обложување на трупци, ние...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини плочки? Пред или подоцна, треба да ги замените плочките на вашата куќа. Дури и ако плочката не е оштетена, таа на крајот ќе се носи. Цените за обликување околу дома не влијаат само на големината на вашата куќа, туку и користени материјали или статус на вкупен ѕид. Трошоците за линиска куќа обично се преместуваат од 30 до 60 евра по квадратен метар плус работа, што е околу 25 до 40 на час. Фактори кои влијаат врз трошоците за обликување на куќата Материјал. Материјалот што го избирате е еден од најважните трошоци кои влијаат на цената на проектот. Дрвениот облик е најевтиниот, но треба да бидете сигурни дека ќе купите висококвалитетни материјали и да го обезбедите неговото правилно запечатување на времето. Камениот фурнир е најскап, но исто така е издржлив и дава домашно чувство на луксуз. Сепак, сè уште постојат многу опции помеѓу овие две опции. Сите имаат свои предности и недостатоци кои можат да варираат во зависност од положбата и климата. Цената на материјалите варира многу и сигурно ќе влијае на крајната цена. Големината на вашата куќа Големината на вашата куќа е уште еден фактор кој влијае на цената. Се разбира, можете да очекувате да платите повеќе за поголема легло куќа од помала еднокреветна куќа. Дизајн Комбинација на повеќе видови плочки за нагласување на својствата на вашата куќа може да ја зголеми вредноста на имотот ако, се разбира, професионални. Сепак, ова исто така може да значи значителни трошоци. Потребен е дизајнер кој има искуство со избор на соодветни материјали за вашиот тип на куќа и нивната точна инсталација. Потребното уредување и поправки Потребните прилагодувања и поправки можат значително да ги зголемат трошоците за проектот. Во некои случаи, во зависност од интегритетот на вашиот постоечки облик и избраниот тип на нова плоча, можете да инсталирате нови. Меѓутоа, ако старата обложување е предизвик, ќе биде неопходно да се отстрани и пред да инсталирате нова поправка. Ова може значително да ги зголеми трошоците за новиот облик. Фасадни поправки Секое неопходно надворешно реновирање ќе ги зголеми трошоците за работна сила, но ако изградбата или фасадата ќе бидат оштетени, цената може значително да се зголеми. Ако фасадата на вашата куќа е оштетена со вода или со други влијанија, тогаш мора да се коригира за да се користи нова плочка, што значи дополнителни трошоци за вашиот проект. За жал, многу пати за овие проблеми нема да знаете додека самиот проект не започнува. Скел трошоци Способноста за пристап до сите делови на куќата може да влијае на цената на работата. Во областите каде што наклонот или околниот објект се наоѓа премногу блиску, тоа може да значи дека е потребна посебна опрема. Ако проектот бара скеле, може да се додадат дополнителни трошоци за трошоците на проектот. Централната цена за изнајмување на скеле поединечно за секој проект и димензиите на проектот и бројот на денови што сакате да ги изнајмите за изнајмување. Собранието и расклопувањето на цените се 2 евра по квадратен метар и цената по квадратно скеле е околу 0,10 евра дневно. Отстранување на азбест. Во некои постари куќи, црно се чувствува, изолација или плочка што содржи азбест. Отстранувањето на азбест ќе бара конзервација за отстранување на азбест пред да може да продолжи да продолжи. Отстранувањето на азбест може да биде околу 15 до 25 евра по квадратен метар. Размена на Windows Можеби ќе треба да ги замените прозорците или вратите во рамките на работата за реконструкција и со тоа да додадете повеќе од 5% на трошоците за проектот. ТРАНСПОРТ Трошоците за превозот се уште една работа што треба да ја земете во предвид. Цена проценки за различни видови на плочки Како што можете да видите, некои фактори можат да го додадат конечната цена за спроведување на неочекуваните трошоци што не треба да бидат подготвени. Сепак, цените за обликување се различни во зависност од материјалот од кој се направени. Дрво исправување Дрвени плочки доаѓаат со вашата куќа шармантен рустикален изглед. Цената на дрвена плоча е многу различна во зависност од цификот од дрво. На пример, боровата плочка чини околу 13 евра по метар и нејзината цена може да се искачи до 30 евра по квадратен метар. Различни видови на дрво имаат различен изглед и препознатливи својства на времето. Дрвени плочки мора да се монтираат правилно, инаку тие брзо можат да ротираат или да се прекинат. Винил Винил плочки се популарен избор, бидејќи тие се рентабилни и издржливи. Можете да ги нарачате во различни бои. Една од недостатоците е дека оригиналната боја се губи на надворешното светло. Исто така е отпорна на влијание или град. Цените на винил плочки можат да бидат околу 5 до 10 евра по квадратен метар. Водоотпорен обложување Водоотпорното пливање е дрвена плочка со жлеб на врвот и назад, што зема вода. Обликот е зафатен за да земе вода од внатрешните ѕидови на куќата и рамката. Бидејќи е дрво, мора правилно да се инсталира и одржува за одржување на отпорни својства. Водоотпорни стапки се околу 14 до 20 евра по квадратен метар. Алуминиум обложување Алуминиум обложување е популарен за нивната издржливост. Сепак, тоа е исто така поскапо. Цената по алуминиум обложување се движи од 20 до 40 по квадратен метар. Структурата на таква Слода е метална и нема да 'рѓосува. Сепак, тоа може да биде предмет на штета со град или други влијанија. Тоа ќе трае долго, но не обезбеди многу изолација од постудено време. Композитно обложување Композитното плоча често е комбинација на рециклирана пластика и дрво. Бојата е насликана низ целата облека, така што нема да покаже гребнатини и избирачки места. Таа доаѓа во различни бои и е исклучително издржлив избор. Трошоците за цената на таквиот колектор се движат некаде околу 40-50 евра по квадратен метар. Трошоците се малку повисоки во споредба со другите опции, но траат подолго. Камен обложување Каменот е елегантен материјал за надворешноста. Но, тоа е исто така една од поскапите опции. Цената на песочната плоча се движи од околу 35 до 70 евра по квадратен метар. Тоа е избор кој го привлекува вниманието, но исто така бара посебен инсталерот кој знае како да го инсталира правилно. Во прилог на песочник постојат и други опции, сепак, се уште поскапи. Облогата, исто така, може да се примени на куќи, што се применува како гипс и содржи камења или чакал. Овој материјал е многу издржлив и лесен за одржување. Неговата цена е 50-100 евра по квадратен метар. Како да ангажирате специјалист за пливање? Само внесете ја побарувачката за Wilio, опишете го она што ви треба и експертите ќе ви ги испратат понудите за неколку минути. Како да креирате точна финансиска проценка? Цената на поставата на куќата може да варира во зависност од факторите кои можат или не можат да бидат познати во времето на проценката на крајната цена. Колку повеќе информации што ги давате, толку е попрецизна проценката. Клучот е да се избегне најголемиот број на изненадувања. Имаат точна големина на куќа и големина на подот. Претходно истражуваат материјалните трошоци пред да можете да го изберете најдоброто. Обидете се да ја дадете идејата за инсталерот за сите познати проблеми со или структурните проблеми. Размислете дали сакате да имате нови прозорци или врати. Известете го инсталерот за какви било проблеми со пристапот што може да се случи. Полството не е структурен дел од зградата, и не е потребна дозвола ако единствената активност ќе го инсталира ѕидот на ѕидот. Меѓутоа, ако се потребни корекции на изградба, вашиот инсталерот ќе бара дозвола. За да се решат сите проблеми кои се појавуваат за време на работата, добро е да се вработи од почетокот на некој кој ги има потребните дозволи. Како да заштедите пари за инсталерот на плочки? Најевтиниот не може да биде најдобрата и неправилно изведена работа може да чини повеќе на долг рок. Проверете ги референците затоа што можете брзо да добиете идеја за квалитетот на работата. Купи ги вистинските материјали за вашиот дом. Не заборавајте да добиете повеќе понуди и да ги споредите цените. Што треба да знаете за куќичката? Колку време е да се постави куќа? Поставувањето на куќата е голем проект кој може да потрае до три месеци или подолго. Временската рамка зависи од големината на вашата куќа и сложеноста на плочките. Понекогаш може да се појават други проблеми во текот на процесот што може да го продолжи овој процес. Дали е плочки поскапо од тули сам? Дали тули или плочки се поскапи, зависи од видот на пловењето што го избирате, и од вашата големина на куќата. Брик е евтин материјал и е најмалку можно, но, исто така, бара посебни вештини. Во споредба со тули, винил и алуминиум плочки често се поевтини, но други видови на камен може да бидат приближно еднакви. Внесете побарувачка и пронајдете искусен експерт веќе денес!
Ажурирано на: Sep 14, 2023