Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Поправка на Покрив цена

Дали барате сервисер на покриви? Имаме 18.534 покриви во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.304 регистрирани професионалци
90.018 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини да се поправи покривот? При поправка на покривот, ние често ги обезбедуваме следните услуги: проценка на типот на дефект, замена на покривот и бојадисување. Цените за поправка на кров се околу 50-90 евра за м2. Најскапиот предмет во поправка на покривот е обично поправка на оштетена бандаж. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: материјал, водоводен чекан и плочки, кои чинат во просек од 10-70 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 18.534. Не барајте повеќе за вашиот покрив, ние ви ги нудиме најдобрите зделки на вашиот покрив.

Исто така види:Услуги
33.304 регистрирани професионалци
90.018 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Поправка на ПокривПросечни цени

Ниска цена220,00 ден/м2
Просечна цена313,28 ден/м2
Висока цена391,60 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за поправка на покривот

За да ја научите точната цена на покривот поправка, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во поправката на покривот.

Дизајн и решетки покриви (внесување до 1 м2)130,24ден / м2
Дизајн и ладење покриви, влез на индивидуални дупки на покривот на дебелината плочи до 32 мм област област до 1 м2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Дизајн и ладење на покриви (слајд над 4 м2)49,72ден / м2
Дизајн и решетки покриви, влез на индивидуални дупки на покривот на дебелината плочи до 32 мм површина од отворот над 4 м2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поправки од галванизирани Pz метални олукови плоча на покриви18,92ден / М.
Поправки на галванизирани Pz Gzutter плоча на покриви со тешко покритие без основен лист со наклон до 30 ° R_ 330 мм.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поправка на бетонска покривка за да се исуши до 30 парчиња / м29,24ден / м2
Корекција на бетонска покривка за да се исуши до 30 парчиња / м2 до 5%, покривот на покривот до 45 °.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: May 15, 2023