Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Поплочување Плочи цена

Дали барате плочка за испреплетено поплочување? Имаме 23.848 плочки во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку се испреплетени поплочување? За испреплетено поплочување, често ги обезбедуваме следните услуги: големина на зграда, поставување на испреплетена асфалтирање за тротоари, паркинзи, асфалтирани површини, третман со фугирање и набивање. Цените за поставување на бетонска надворешна поплочување се околу 10-16 евра за м2. Најскапата ставка во рамките на испреплетената асфалтирање обично е инсталирањето на испреплетени поплочувања за патеки и поголеми површини. Други трошоци може да вклучуваат: чистење, одржување, поправка на асфалтирање, транспортни трошоци, кои чинат во просек од 100-280 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.848. Не барајте повеќе за вашата цена: испреплетена поплочување, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа од нас.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Поплочување ПлочиПросечни цени

Ниска цена44,00 ден/м2
Просечна цена57 464,00 ден/м2
Висока цена70,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЗамок отворање ценовник

За да ја научите точната цена на асфалтирањето, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, така што добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категоријата плочки.

Преземање конкретен коловоз58,52ден / м2
Преземање конкретно цилиндрично отворање на патишта за пешаци, со рударство на дебелина од 30 мм дебели, со завршување на зглобовите со мал агрегат со двоен набивање на сите форми; Дебелина од 60 мм, површини до 50 м2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Бетонски тротоар68,64ден / м2
Плочки бетонски cooková, големина 200x165x60 mm, боја.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Барање за бетонски поплочување отвори дебелина 80 мм, површина над 50 до 100 м267,76ден / м2
Барање конкретни цилиндрични плочки на копнени комуникации, со 50 мм дебели кревети, со комплетирање на сечење на мал агрегат со двоен набивање на сите форми; Прекинување на дебелина 80 mm, површини над 50 до 100 м2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација440,00ден / сите
Консултации на местото на поплочување.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување и Обложување на ПлочкиКолку чини поставување на поплочување и поплочување? При поставување на поплочување и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?