Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Покрив
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини покривот? Често ги обезбедуваме следните услуги за покриви: изработка на дрвени фарми, монтажа на изолациски и покривни материјали, монтажа на систем за олуци, монтажа на покривни и кровни додатоци. Цените на кровните системи се околу 50-300 евра за м2. Најскапиот предмет во покривите е обично поставување на отпуштен покрив или лим. Други трошоци може да вклучуваат: рачки, призми и транспортни трошоци, кои чинат во просек од 20-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.009. Не барајте повеќе за вашата цена: цена на покривот, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦена листа покрив.

За да ја научите точната цена цена, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата на покрив.

Прицврстување од галванизиран ПЗ лист650,33ден / М.
Сјајот на галванизираната ПЗ плоча, вклучувајќи ги и аглите, зглобовите и дилатацијата на олуците на жиците со тешко покривање, метална дебелина од 0,6 mm и 400 mm ширина.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Нежните облоги на галванизиран обоен PZF1 876,78ден / м2
Ротирајте ги покривките на галванизираниот обоен Pzf лист, вклучувајќи уредување на олуци, изрекување и испакнатини од дебелина на ширина 670 mm, дебелина на листот 0.6 mm наклонетост до 45 °.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Олуци1 130,43ден / М.
Жлезди од галванизирана боја на PZF дебелина од 0,6 mm, вклучувајќи куки, циар, агли и ширина дилатации 400 mm.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Инсталација на покривни покривни структури231,32ден / М.
Инсталација на врзани структури на покриви на покриви, седло, вентил, утврден квадратен или правоаголен план од просечната површинска граѓа до 120 см 2.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Кои фактори се дел од новиот трошок на покривот Замена на покривот може да се појави како едноставен процес, но голем број фактори влијаат на цената. Во прилог на ќерамиди, постои дел од замена на покривот и други материјали, како што се ноктите, вентилацијата, обликувањето и трошоците за работна сила. Колку е вреден новиот покрив? Просечната цена за замена на покривот може да се разликува доволно. Цената зависи од различни фактори, вклучувајќи квадратни метри, материјал, оштетување на покривот и други. Но, обрнете внимание на материјалот што го користите. Како и на мајстори кои ќе го променат покривот. Ако одберете да работите со низок квалитет, тоа ќе резултира со вас ќе мора да го промените вашиот покрив порано БА дури и може да ја изгубите гаранцијата. Запомнете секогаш пред да нарачате компанија да побара гаранција и обврска за осигурување да биде сигурна дури и ако несреќата. Колку чини трошокот за реконструкција на покривот? Трошоците за реконструкција на покривот зависат од многу фактори, како што се големината на покривот, географската положба, материјал од нишање и други. Ако сакате да направите само помала поправка, наместо да го замените целиот покрив, може значително да заштедите. Во зависност од бројот на ќерамиди и употребените материјали, корекцијата или размената на неколку ќерамиди може да се разликуваат во однос на трошоците. Трошоци за замена на асфалтните ќерамиди Еден од најголемите трошоци што влијае на трошоците за размена на покривот е материјалот што го избирате. Основен, три-бенд асфалт шиндра е најевтиниот кровен материјал. Сепак, овој материјал е многу тенок и склони кон оштетување на ветерот. Трошоци за замена на архитектонски асфалтни ќерамиди Друг заеднички тип на асфалтни шамии е 30 или 50-годишни архитектонски ќерамиди или ламинатни ќерамиди. Овие типови на ќерамиди се поотпорни и подобри, бидејќи тие се подебели од оние обични ќерамиди. Висококвалитетни покривни компании треба да понудат посеопфатна гаранција за премиум производ, како што е 50-годишна архитектонска шиндра. Најдобрите добавувачи обично нудат само квалитетни производи, така што во зависност од добавувачот не може да биде неопходно за да се платат дополнителни трошоци. Во прилог на ќерамиди, голем број други фактори, како што се други материјали и работа се вклучени во вкупната цена. Што друго се случува на трошоците за размена на покривот? Други елементи кои треба да се земат предвид при пресметување на трошоците за замена на покривот Ноктите Едноставно, како што може да се чини дека го замени покривот бара непрекинато многу нокти. Типичниот покрив бара минимум две кутии за нокти. Цената на овие нокти ќе се зголеми и ќе ги земе предвид вкупните трошоци за размена на покривот. Docodes. Како уште еден слој на заштита од оштетување на водата, препорачуваме користење на издржлив супстрат за вашиот покрив. Во случај на оштетување на вашите ќерамиди, подлогата ќе го обезбеди вашиот дом од габи, протекување на топлина и други проблеми предизвикани од вода. Осигурајте се дека вашиот добавувач планира да го инсталира. Бариера од мраз и вода Со вашиот покрив, квалитетна бариера против мраз и вода, исто така, ќе работи одлично. Некои бариери се дизајнирани да бидат флексибилни и придружни на вашиот покрив. Снег и вода бариера обезбедува дополнителна заштита надвор од ќерамиди за да се избегне скокање вода под ќерамиди. Бури, снег и замрзнување циклуси и топење се сите начини да се добие вода во вашата куќа. Главни ќерамиди Главните ќерамиди се други предмети кои е од суштинско значење за да го направите вашиот покрив заштитен од вода. Овие ќерамиди одат под главната шиндра и ги заштитуваат рабовите од вода, вода од покривот, наместо да дозволи да седне и да влезе во вашиот дом. Вентилација. Како и сите области на вашата куќа, вашиот покрив треба да биде вентилирана за соодветен проток на воздух. Без потребната вентилација топол воздух не може да го напушти таванот, што доведува до проблем со габи и гнили материјали. Вентилацијата ќе го прошири вашиот покрив живот и ќе помогне во енергетската ефикасност во вашиот дом. Lemming покрив. Покривањето е метод на запечатување зглобови и други чувствителни области за да се спречи вода. Разоцентот често се користи околу областа каде што Шиндл ги исполнува оџакот. Lemming покривот е нормална ставка која не е вклучена во многу проценки за конечни трошоци, бидејќи тие често бараат отстранување на дел од покривот на дрво или цемент плоча. Груб. Работ на олук е покривна област која го надминува постоечкиот покрив. Олукот е често покриени компании занемарени, но ако овој олук раб е многу инсталиран, водата нема да се исцеди правилно и на тој начин ќе предизвика гнили. Не само што олукот ќе го подобри изгледот на вашиот дом, но капењето е важен за одржување на вода и инсекти и надвор од вашиот дом. Непредвидени трошоци за замена на покривот Ако трошоците за замена на покривот се повисоки отколку што очекувате врз основа на материјалите што ги избравте може да се должи на други оштетувања на покривот. Ако сте доживеале бура што предизвикало оштетување на покривот, но не сте обезбедиле итна акција, вашиот покрив може да се оштети. Сеопфатните покривни дизајни можат да ги комплицираат и да ја зголемат цената и новиот покрив. Прозорците се тешки за производство, така што покриените исто така ќе наплаќаат повеќе пари за да ги почитуваат овие атипични барања. Други фактори кои се земени во предвид при проценката на трошоците за нов покрив вклучуваат тип на покрив материјал што треба да го отстраните, наклон на вашиот покрив и пристап до покривот. Трошоците за работа на покривот Сега кога сметате дека трошоците за сите материјали е време да додадете трошоци за работна сила. Работата обично претставува 60% од цената на новиот покрив. Ако размислувате за компанија која наплаќа многу ниски цени вреди да се истражува зошто тоа е така. Ние препорачуваме пребарување на овие компании на интернет и внимателно да ги прочитате сите прегледи. Дали покривот е промена на покривот со добра инвестиција? Иако првичните трошоци се високи, замена на покривот е одлична инвестиција. Новиот покрив обично трае најмалку 20 години, а новиот покрив може да ја зголеми вредноста на вашата куќа во зависност од многу фактори. Ако сте заинтересирани да добиете нов покрив, постојат различни опции кои би можеле да ви помогнат да го ослободите финансискиот товар. Зошто покривот покрива толку драг? Без разлика дали станува збор за нова инсталација на покриви или поправка на стари покриви покрив, речиси секој знае дека е прилично скапа прашање. Иако тоа е многу луѓе Inys, тие сè уште наоѓаат такви кои прашуваат што влијае на цената. Така што знаете зошто покривот може да биде толку скапо, треба правилно да разберете неколку аспекти. Еве го и прегледот на најважните фактори кои покриените покривки го надминат: Материјали: Како и во случај на други работи, тие во моментов се зголемуваат материјалот. Особено покривот е еден од материјалите чија цена се зголеми повеќе од двапати во последните неколку години. Најчесто користените материјали за покривни покривки се произведуваат со користење на бетон, глина или масло. Цените на нафтата можат да имаат директно влијание врз цените на асфалтните шиндра. Во последниве години се зголеми трошоците за отстранување на стари и оштетени материјали. Трошоци за работната сила: Овој аспект е малку субјективен, бидејќи сите видови на работа не се толку скапи. По квалитетна работна сила, постои огромна побарувачка која едноставно ја зголеми нивната цена поради постојаната побарувачка. Работниците од основното ниво се уште се малку евтини за работа, но не сакате да ангажирате неискусни работници за поправка на покривот. Осигурување: Ова е прилично индиректен аспект кој влијае на покривните цени. Стапките на осигурување се зголемуваат како што сите знаеме. Така, вашиот добавувач треба да плати повеќе за осигурување на работници. Овој феномен индиректно води кон покривот на покривот станува скапа работа.
Ажурирано на: Sep 14, 2023