Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Подни Материјали цена

Дали барате монтер на подни покривки? Имаме 25.223 плочки во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат подните облоги? За подни облоги често ги обезбедуваме следните услуги: геодет, отстранување на оригиналниот под, израмнување на површината, поставување нов под. Цените на плочките и подните плочки се околу 10-80 евра за м2. Најскапиот предмет во подните облоги е обично поставување на камени поплочување. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: израмнување, заптивната смеса, дихтунзи, ленти и алати, кои чинат во просек од 100-200 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.223. Повеќе не мора да барате: цена на подните облоги, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Подни МатеријалиПросечни цени

Ниска цена44,00 ден/м2
Просечна цена175 384,00 ден/м2
Висока цена374,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на подот

За да ја научите точната цена на подните облоги, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за покривање на подот.

Цемент само-израмнувачки сплин70.4ден / м2
Цемент самостојни суви мешавини, сила на притисок 20 MPA дебелина 15 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Монтажни подови од плочки83.6ден / м2
Монтажни подови од плочки поставени во малтер големина 300 x 600 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Плочка керамика83.6ден / м2
Керамички, Gresite, не-застаклени плочки со LXVXHR 298x598x11 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Истурање подови, без подложен кревет7.48ден / м2
Истурање подови, без супстрат со било какви зглобови, од тули поставени на станот -0.122 т.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување и Обложување на ПлочкиКолку чини поставување на поплочување и поплочување? При поставување на поплочување и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?