Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Подготовка на Локацијата за Градежни Проекти цена

Барате градител за подготвителни работи за градба? Имаме 25.156 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чинат подготвителните работи за изградба? За време на подготвителните работи за изградба често ги обезбедуваме следните услуги: ископување, геодет и подготовка на материјали. Цените на подготовка за почеток на градежните активности се околу 15-30 евра на час. Најскапата ставка во подготвителната работа за изградба е обично ископување со употреба на тешки машини. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: изнајмување машини, алати и заштитна опрема, кои чинат во просек од 15-140 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.156. Веќе не мора да барате: подготвителни работи по цена за градба, кај нас ќе ги добиете најповолните понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Подготовка на Локацијата за Градежни ПроектиПросечни цени

Ниска цена88,00 ден/год
Просечна цена110,00 ден/год
Висока цена132,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на подготвителна работа за остварување на изградбата

За да ја научат точната цена на подготвителната работа за реализација на згради, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата подготвителна работа за реализација на изградбата.

Отстранување на грмушки и дрвја7 788,00ден / м2
Отстранување на грмушки и дрвја со дијаметар на багажникот до 100 mm, со отстранување на корените, во наклонот од 1: 5 во вкупна површина до 1000 м2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Горење.1 584,00ден / м2
Горење на отстранети грмушки и дрвја со дијаметар на видот до 100 mm на купови за површина до 100 м2.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Пумпа вода19,36ден / год
Вода пумпање на висина на сообраќајот до 10 метри со просечни литри во минута над 100 до 500.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Привремено подземен гасовод и подземно раководство58,96ден / М.
Привремено подземен гасовод и подземен канал во ископувањето во држава и позиција во која беа на почетокот на земјени работи, бетон, грнчарски, армиран бетон, челик, осветленоста на леано железо DN до 200.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градежни РаботиКолку чинат градежните работи? За време на градежните работи често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?