Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Плочки за Тераса цена

Барате плочкаџија на тераса? Имаме 24.006 плочки во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.704 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини асфалтирањето на терасата? При поплочување на терасата често ги обезбедуваме следните услуги: подготовка на површини, поплочување, доработка на површини. Цените на подот на тремот се околу 2,90-4,80 евра за м2. Најскапиот предмет во поплочувањето на терасата обично се керамичките плочки. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: премази отпорни на мраз и нелизгави, либела, инјекциска смеса, кои чинат во просек од 15-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.006. Не барајте понатаму: поплочување на терасата ќе ги најдете најдобрите зделки и квалитетна работа кај нас.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.704 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Плочки за ТерасаПросечни цени

Ниска цена7 876,00 ден/парче
Просечна цена12 276,00 ден/парче
Висока цена21 076,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦена листа отвори на тераса

За да ја научите точната цена на поплочување на терасата, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на плочки на терасата.

Изолација9.68ден / м2
Изработка на изолација на керамички плочки, плочки на хоризонтална површина со импрегнација. Погоден за супстрати за апсорпција и не-сушење. Таа е идеална за пакување и изолирање на балкони и тераси. Затвора порозна и испукана површина на зглобови, плочки и плочки (макс. Ширина на пукнатината 0,2 мм, како што е. Напукнати глазура). Таа е погодна како транспарентно дополнително запечатување на зглобовите, плочки и плочки во бањи и тушеви.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Плочки176.0ден / м2
Монтирање на поплочување на рамни покриви, тераси, балкони поставени на суша, плочка димензии 400x400 mm за исправка цели 70-100 mm
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Термална изолација70.4ден / м2
Инсталација на топлинска изолација на балкони и тераси на полистиренска врска технологија
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Дрвени подови224.4ден / м2
Инсталација на подови на тераси, балкони, дрвен пристаниште. Дрвена подна плоча надворешност, дебелина 28 мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување и Обложување на ПлочкиКолку чини поставување на поплочување и поплочување? При поставување на поплочување и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?