Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Плочкар, Монтирање на Плочки
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.049 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини паверот и плочките? Често ги обезбедуваме следните услуги за поплочување и плочки: геодет, отстранување на оригиналниот под, израмнување на површината, поставување нов под. Цените на подот и поплочувањето се околу 8-15 евра на час. Најскапата ставка во рамките на поплочувањето и плочките е обично поставувањето на камениот поплочување. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: израмнување, заптивната смеса, заптивка, лајсни, кои чинат во просек од 15-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.485. Веќе не мора да барате: поплочување, поплочување цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦена заклучување и плочки услуги

За да ја научите точната цена на слојот и плочките, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија, обликување.

Играч.772,54ден / год
Работата на градежниот собрание на слојот во опсег од повеќе од 8 часа; Предизвикувачки, професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Играч.827,53ден / год
Работата на градежниот собрание на слој во опсег повеќе од 4 и помалку од 8 часа; Предизвикувачки, професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Играч.966,76ден / год
Работата на градежниот собрание на слојот во рок од помалку од 4 часа; Предизвикувачки, професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Играч.685,24ден / год
Градежната работа на слојот во опсег од повеќе од 12 часа; Предизвикувачки, професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
413,65ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување и Обложување на ПлочкиКолку чини поставување на поплочување и поплочување? При поставување на поплочување и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини? Кога станува збор за цените на плочки или плочки, цената може да се движи од 15 евра / м2 во случај на средни плочки од едноставен бел изглед. Просечната цена на плочка може да биде слична. Сепак, тоа е индикативен податоци, бидејќи има голем број на плочки и плочки од различни големини, квалитет и мотиви. Колку чини работна цена? Плочките се предизвикуваат работна сила и бараат вистински експерт. Вашата плочка најверојатно ќе ја вклучи цената на работата како друга ставка за да понуди. Цена на работа и материјал на квадратен метар Просечната цена на работата може да се распореди од 13 евра / м2 и се зголемува во зависност од вашите барања. Мермерните плочки можат да имаат повисока цена, поради сложеноста и тешкотијата, како што се 23 евра / м2 и многу повеќе. Едноставниот бел керамички тротоар може да чини околу 36 евра / м2, вклучувајќи работа и материјал. Од друга страна, цената на поубавите, рачно изработени керамички плочки, исто така, може да изнесува 260 / m2 за покривање на материјалот, работата и експертизата. Tiler генерално укажува на цената на работата по квадратен метар. Така, конечната цена на работата е затоа што влијае на тоа дали работата е полесна или посложена од очекуваното. Пресврт процес во бањата Кога ќе ги земете во предвид трошоците за плочки во бањата, запомнете дека вклучуваат површини, изгледот и видот на моделот што го избирате. Просечната цена на бања за реновирање е повисока ако одлучите за плочки, но крајниот изглед е достоен за тоа. Подготовка на површината Треба да се вклучат трошоците за отстранување на стари подни плочки и крпа. Подното порамнување или подготовка може да се бара за да се постигне одреден дизајн. Сечење и поставување плочки Вашата плочка ќе изврши барајќи мерења и ќе остава линии што ќе им овозможат на плочките да се постават. Плочките ќе бидат обликувани за правилно да се вклопат во агли и околу пречките. Може да се направи сува положба за да се обезбеди правилно намалување. Примена на инјектирањето Плочата за плочки ќе осигураат дека масовно изгледа рамномерно, но овие процеси ќе потрае подолго. Ако требаше конкретно да платите, цената на оваа работа ќе дојде до околу 3 евра / м2. Примена на хидроизолација. Доколку е потребно, вашиот добавувач треба да го означи. Самата хидрохизација може да чини околу 10 евра / м2. За да се обезбеди долг живот на вашата бања, од суштинско значење е да имате квалификувано водинствено. Заптивка и полирање плочки Некои плочки мора да бидат запечатени или исчистени по апликацијата и цената треба да биде дел од понудата за конечна цена. Фактори кои влијаат врз трошоците за слетување и отворање Трошоците за поставување на плочки варираат многу. Големината не може да биде единствениот одлучувачки фактор по цената на плочката. Ако работата е предизвик, типот на плочки може да биде исто толку важен како големина. Големина на површина и тип на плочки Како по правило, трошоците за обликување на собата е поголема за поголема област. Меѓутоа, ако работите околу тоалет, мијалници, бањи или тушеви се јавуваат со сечење, тоа ќе го прошири времето. Некои видови плочки се исто така потешки или нечистотии и придонесуваат за долгиот завршување на проектот. Дизајн Tilers мора да платат повеќе време на шема или декоративни плочки. Уникатните исечоци и детали можат да ја зголемат цената на плочките; На пример, мозаичните плочки бараат побавен и поблиску темпо. Временски распоред за време на вртење или реновирање Просечната работа на положување (50 квадратни метри) може да потрае од 3 до 5 дена, во зависност од тоа дали има еден или двајца работници. Договор за плаќање Подобро е да се направи конечна цена за работа и не плаќаат на час. Часовната стапка може да заштеди пари, но поверојатно е дека трошоците за работа со плочки значително ќе се зголемат над вашиот буџет. Трошоци за плочки Мермерни плочки: Овие плочки се исечени од мермер и се поскапи. Приближните цени се 40-80 EUR / M2. Порцелански плочки: Просечната цена по плочка може да биде околу 50 евра / м2. Керамички плочки: керамички бања плочки или кујна имаат приближна цена од 15 евра / м2. Просечната цена на керамичката подна плочка е исто така 15 EUR / m2. Мозаични плочки: Мозаик плочки може да застане во просек 10 EUR / PC. Шпански тротоар: шпански бел сјаен керамички тротоар има приближна цена 30 евра / м2. Природни камени плочки: Во случај на подни плочки, цените се движат до 80 EUR / M2, што може да биде скапо, но ја зголемува вредноста на вашиот дом. Тајмер плочки: Цената на мазни мермерни плочки варира според големината и квалитетот. Поголемите плочки се поскапи од помали. Површинските модификации вклучуваат машина полиран, запечатени полиран и земјата анти-лизгање. Цена проценки за различни видови на затворен плочки Ако ја споредите работата во внатрешноста со работа надвор, ќе најдете дека трошоците за богатство внатрешни плочки се повисоки. На подот, наводот мора да ги намали просторите за дупки за одвод. На ѕидовите, тие мора да ги намалат областите за електрични приклучоци. Плочки отворено: Надворешни плочки на површина од 10 квадратни метри може да изнесува околу 100-300 евра за керамички плочки. Порцелан ќе бара 1,5 пати. Дрвени плочки можат да излезат двапати. Плаќање и реновирање Ѕидови: ѕидни плочки се движат од околу 10 до 30 евра / м2. Помеѓу ценовните фактори вклучуваат дополнителни акти како што се хидроизолација или запечатување, плочка работа. Современи катови: Ако користите керамички плочки во кујната, новиот кат може да ве чини 500 до 1.200 долари, но цената зависи од големината на плочката површина и дизајн. Точни подни плочки можат да направат многу пријатна соба од кујната. Како да креирате точна проценка Големина на соба и дополнителни детали треба да се внесат пред да побараат понуда. За споредба, можете да побарате повеќе понуди од различни добавувачи. Исто така проверете ја цената за собранието на различни стилови на плочки. По добивање на детална понуда, прашајте дали исто така вклучува и предмети како подготовка на површината, трошоците за отстранување на плочки, хидроизолација, печат и полирање. Совети и трикови Совет бр. 1 - Работна цена: Кога барате понуда, контактирајте со цената на плоштадот по квадратен метар. Можете да ја пресметате проценката на конечната цена. Совет бр. 2 - Дизајни: Наместо да се обидувате да ги опишете вашите мисли, пронајдете ги идеите за интернет дизајн. Вашата плочка ќе ја цени сликата што јасно го покажува она што го сакате. Совет бр. 3 - Големина на собата: множење на подолга страна со пократка страна можете да наведете квадратен метар од вашиот правоаголен под, ѕидови или други површини. Како да ангажирате плочка Tiler мора да има експертиза во износ поголем од нивото на вештина на просечниот добавувач. Можете да ги дознаете референците на Wilio или да прашате дали се достапни фотографии од последни дела. Совет бр. 1: Осигурајте се дека плочката има искуство со видовите на плочки што ги сакате и дека ќе ги направи сите неопходни чекори за да обезбедат долг живот. Не вреди да се плати пониска цена на работа ако крајниот резултат не ги исполнува стандардите. Совет бр. 2: Бидејќи Tilyers можат да добијат попусти при купување материјал, прашајте ги што цените можат да ги купат избраните плочки. Тие ја одбираат плочката што се користат за работа и вашите трошоци може да бидат пониски.
Ажурирано на: Sep 14, 2023