Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Пластични Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат пластичните прозорци? За пластични прозорци често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, дизајн, производство и монтажа на пластични прозорци. Цените на пластичните прозори се околу 60-100 евра по парче. Преголемите прозорци со заштитно стакло со повеќе комори обично се најскапите предмети во пластичните прозорци. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: постгарантен сервис, отстранување на стари прозорци, монтажа на ролетни, кои чинат во просек од 20-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 17.396. Не барајте повеќе: цена на пластичните прозорци, со нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на пластични прозорци

За да ја научите точната цена на пластични прозорци, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категоријата пластични прозорци.

Пластични еднократни прозорец со димензии 800x1000 mm со изолациски двојно5 088,30ден / парче
Пластичен прозорец со една средна линија, Vxš 800x1000 mm, изолационен двојно застаклување, 6 коморен профил.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Прозорец со пластични простории со изолационо двојно стакло, 6 комерник профил5 671,70ден / м2
Пластичен прозорец Единствен оперативен систем, изолациски двојно застаклување, 6 комерник профил.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Пластични еднократни прозорец со димензии 800x1600 mm со изолациски тројки7 439,44ден / парче
Слободен пластичен прозорец, vxš 800x1600 mm, изолациски тројно, 6 комерник профил.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Прозорец со пластични простории со изолациски тројкак, 6 комори профил6 307,73ден / м2
Пластичен прозорец Едно крило оперативен систем, изолациски трокреветни, 6 комерник профил.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
174,60ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инсталација на ПрозорциКолку чини монтажата на прозорците? При инсталирање на прозорци често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Дали сте заинтересирани за преземање на пластични прозорци вредни? Или како можете да ги доставите себеси и да ги исчистите за да го завршите совршенството? Колку стојат пластични прозорци? Трошоците се една од најпознатите непознати информации за купување на Windows - цената на пластичните прозорци може многу да варира од многу фактори како што се: Големината на отворот Растојание од подот Вид на застаклување Стил на прозорецот Тип на прозорец Трошоци за собранието Бидејќи има толку многу променливи, може да биде тешко да се открие цената без да ги знае точните спецификации на прозорецот што ќе ви треба и сакате. Пренапони работи не е смешно, особено ако тоа е големи купувања како што се Windows. Ова се сериозни инвестиции кои можат да влијаат на квалитетот на вашиот живот. Поради оваа причина, важно е правилно да се намали и да се посвети време пред конечната одлука. Како да се врати оригиналната состојба на пластични прозорци? Пластичните прозорци можат да ја оштетат сончевата светлина со текот на времето и може да изгубат сјајна површина по некое време. Што можете да направите за да бидете убави повторно? Windows се жолти и обоени Најдете специјализиран прозорец за обновување спреј дека лесно може да се примени и избрише - првиот слој и прозорецот изгледа речиси како нов. Прозорците остануваат сјајна благодарение на полирањето на вашите обновени рамки јасно восок. Можете исто така да сликате пластика. Windows се валкани Ако вашите прозорци навистина валкани, најдете специјален спреј за чистење на прозорците, а тоа не ја оштетува пластиката. Можете исто така да одите на еколошки пат и да го користите оцетниот и воден раствор за чистење на рамки на валкани прозорци. Рамките на прозорците се изгребани или обити Можете да го користите абразивниот агент за чистење за површински гребнатини. Сепак, не го користете на области со завршна површина од дрво. Можете да купите гел лак за да завршите за подлабоки гребнатини. Нови прозорци што сакате да ги задржите во добра состојба Ако имате нови прозорци и сакате да ги задржите во добра состојба, сметајте дека се тресат за да им дадат понатамошна заштита. Во принцип, ако не сте сигурни како да ги третирате вашите пластични прозорци, најдобро е да се свртите кон експертите на Wilio. Тие ќе можат да ви кажат дали сте во можност да ги вратите или дали треба да биде целосно заменет. Како да се монтираат пластични прозорци? Монтажа или замена на пластичен прозорец е сложена работа што најдобро се професионалци од Wilio. Меѓутоа, ако не сте сигурни за вашите вештини, можете да го пробате! Направете широка анкета пред да започнете и да ги видите видеата како што е. Основните чекори потребни за следење се следните: Нежно и точно измерете ја дупката и прозорецот Ставете ја рамката во отворот со униформно растојание помеѓу рамката и отворот Инсталирајте го отворот, пластичниот капак и рачката Завртете го прозорецот на рамката - не е премногу тесна, бидејќи можете да ја деформирате рамката Осигурајте се дека надворешната постава е рамномерно околу прозорецот Запечатете го целиот прозорец. Мембранскиот печат најдобро се користи за нови структури. Исчистете го прозорецот и сте завршиле! Како да ги четкате пластичните прозорци? Една од големите предности на пластичните прозорци е дека тие се многу лесни за чистење и лесно се за одржување. Еве го најдобриот начин да ги исчистите темелно и внимателно: Оставете ја целата бесплатна нечистотија од аглите низ внатрешноста на прозорецот Измијте го прозорецот за средно густа сунѓер (вода за сапун) Исушете го прозорецот со крпа или друг мек материјал Весниците претставуваат одличен начин за отстранување на дамки на стакло Не користете абразивни или корозивни материјали или хемикалии - пластика е лесно оштетена Тие ме спасуваат пластични прозорци? Постојат помалку негативни сајтови како алуминиум или дрвени прозорци при купување на ПВЦ прозорци. Прозорците со пластични рамки се рентабилни и лесни за одржување. Поради оваа причина, ќе заштедите пари за обезбедување на функционалност и заштедете време на долг рок, на пример, за разлика од дрвени прозорци кои треба да се исчистат понекогаш и испуштаат. Што се однесува до заштедите на енергија, многу дебата доведува до тоа дали пластичните прозорци се подобри. Тоа зависи повеќе од избраното застаклување отколку од рамката. ПВЦ материјалот првично беше најпосакуван пред алуминиумот, бидејќи метал подобро води топлина и затоа не е толку добар изолатор, но во денешно време оживување на топлина ги спречува термичките мостови во алуминиумски рамки.
Ажурирано на: Nov 15, 2023