Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Пластични Огради цена

Барате градител за пластични огради? Имаме 23.922 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат пластичните огради? За пластични огради, ние често ги обезбедуваме следниве услуги: големина на зграда, производство на ограда, поставување ограда, бојадисување. Цените на пластичната ограда се движат околу 10-25 евра за м2. Најскапиот предмет во пластичните огради е обично производството на пластични огради со атипична големина. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: лак, боја, четка, ископ, што во просек чини 5-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.922. Веќе не треба да барате: пластични огради цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Пластични ОградиПросечни цени

Ниска цена154,00 ден/М.
Просечна цена335,28 ден/М.
Висока цена492,80 ден/М.
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на пластични огради

За да ја научите точната цена на пластични огради, испратете го барањето на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Пластична ограда.

Бели пластични огради со димензии од 80x32 mm22,00ден / М.
80x32 мм пластични огради во бело.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Пластични огради со фолија со боја со димензии 80x32 mm39,60ден / М.
Пластични огради со димензија од 80x32 mm со фолија за боја.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Бел профил со димензии 120x25 mm35,20ден / М.
Профил на пластична ограда во бела боја со димензија од 120x25 mm.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Профил со боја фолија со димензии 120x25 mm66,00ден / М.
Профил на пластична ограда со боја фолија со димензија 120x25 mm.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Огради и ПортиКолку чинат оградите и портите? Често ги обезбедуваме следните услуги за огради...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини винил мечување? Просечната основна инсталација на винил оградата може да чини околу 5 до 10 на метар, додека инсталацијата на декоративна ограда со посебни детали може да чини до 13,5 евра по метар. Цената за мечување на винил може да варира во зависност од неколку фактори, особено од големината и деталите на вашиот проект. Што влијае на трошоците за инсталирање на винил ограда? Големината на проектот во метри, опции за дизајн и други функции на оградата влијаат на вкупните трошоци за инсталација. Повеќето експерти за мечување сметка за инсталација на оградата материјали во зависност од должината на оградата во метри. Цената на метар обично вклучува трошоци за работна сила и материјални трошоци за да се постигнат вкупните трошоци на проектот. Цената на материјалот од винилната ограда може да вклучува винилски народни панели, винил мислења и други цели потребни. Така, ако сакате да ги пресметате вкупните трошоци на проектот за винил ограда, размножете ја цената на метар со должина. Инсталација и поправка на оградата: 1,8 m Приватни огради: 3.2 - 6 евра по метар Основна инсталација на винил ограда: 7 - 9,7 евра по метар Декоративна инсталација на ограда со посебни детали: до 13,7 евра по метар 65 метри линеарни нозе 1,8 метри висока, бела винил приватна ограда: 220000 12 линеарни нозе од 1,2 метри висока, модерна, бела штука винил ограда: 715 евра Опции за дизајн на винил ограда Стилови на огради се многу различни, но винил мечување е многу разноврсна во дизајнот. Тоа може да се намали за да се реплицираат мрежата, Piket стил ограда, приватност ограда и други популарни огради стилови. Нешто што можете да направите со дрвена ограда може да се направи со винил мечување, но тоа едноставно ќе трае подолго. Винил огради се често бледо фаза или бела, но може да се направи во било која боја - дури и ако додавање на изборот на бои ја зголемува цената. Дизајнот и целта ќе влијае на вкупните трошоци. Секако, мала винилна ограда ќе има поинаква цена од приватноста на винил за големиот суд. Колку е додавачката порта до оградата? Во просек можете да додадете еден портал може да чини 250-330 евра, додека двојната широка порта ќе чини околу 660 евра. Гејтс им овозможува на пешаците и пристапот до автомобилот до оградениот станбен или комерцијален имот. Секогаш се препорачува за две пристапни точки во мечување. Цената на портата варира во зависност од својствата, големината, бојата и стилот. Еве неколку примери на трошоци за винил портата, вклучувајќи материјали и инсталации, обезбедени надградби: Вид на трошоци за портата и инсталација 1,2m бела винил транспорт портата: 250 - 330 евра Повеќе од 2,5 метри бела порта: 990 - 1240 евра Цената за инсталација на мерач може да се зголеми ако почвата е исклучително камења или ако има потреба од чистење на бариерите како што се камења. Статусот на локација може да влијае на инсталацијата на огради столбови или лесна инсталација на винил ограда панели. Некои оградни инсталатери наплаќаат за секоја подготвителна работа секој час и други додаваат на цената на цената на метар на инсталираната ограда што ќе се зголеми ако работата ќе бара повеќе работа. Предности на инсталација на винил ограда Винил огради се направени од ПВЦ (поливинил хлорид) и обезбедуваат издржлива, лесна за одржување и атрактивна алтернатива на дрвото и жица. Винилната ограда е можна поради безбедносни причини или да се покаже границата на недвижен имот, инсталирање на станбен или комерцијален имот.