Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Пејзажен Архитект цена

Дали барате пејзажен архитект? Имаме 7.250 пејзажни архитекти во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.757 регистрирани професионалци
87.777 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини пејзажниот архитект? Често ги обезбедуваме следните услуги за пејзажни архитекти: дизајн на градина, дизајн, имплементација, одржување, садење, тревници, наводнување, цветни леи. Дизајнерските цени за надворешноста и градината се околу 250-400 евра по проект. Најскапиот предмет меѓу пејзажните архитекти е обично 3D визуелизацијата на проектот. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: консултации, вградување коментари, дополнителни предлози за мали проекти како што е градинарска куќа, кои чинат во просек од 100-200 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 7.250. Не барајте понатаму: пејзажниот архитект, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.757 регистрирани професионалци
87.777 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Пејзажен АрхитектПросечни цени

Ниска цена572,00 ден/проект
Просечна цена964,48 ден/проект
Висока цена1 346,40 ден/проект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторГрадина архитект Цена листа

За да ја научат точната цена на градината архитект услуги, испрати побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете повеќе услуги во категоријата градинарски архитект.

Градинарски архитект123,20ден / год
Работна градина архитект во опсег Повеќе од 8 часа; предизвикувачки, исклучително професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Градинарски архитект132,00ден / год
Градинарски архитект работат во опсег повеќе од 4 и помалку од 8 часа; предизвикувачки, исклучително професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Градинарски архитект154,00ден / год
Градинарски архитект работат во опсег од помалку од 4 часа; предизвикувачки, исклучително професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Градинарски архитект110,00ден / год
Градинарски архитект работат во опсег од повеќе од 12 часа; предизвикувачки, исклучително професионални.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градина, ГрадинарКолку чини градинар, градинар? Често ги обезбедуваме следниве услуги за градината и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?