Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Пасивна Куќа цена

Дали барате пасивен градител на домови? Имаме 24.504 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чини пасивна куќа? За пасивни куќи често ги обезбедуваме следните услуги: дизајн и визуелизација, понуда на цени, производство на поединечни делови, монтажа и сервис. Цените на енергетски ефикасните куќи се околу 60 илјади. -130 THS. евра за дома. Најскапиот предмет во пасивните куќи е обично склопување на поединечни делови со користење на тешка опрема. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: градежна дозвола, енергетска сертификација, приклучување на мрежата, кои чинат во просек од 200-1000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.504. Веќе не мора да барате: пасивна цена на куќа, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Пасивна КуќаПросечни цени

Ниска цена201 462,80 ден/парче
Просечна цена278 752,32 ден/парче
Висока цена386 716,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на пасивни куќи

За да ја научите точната цена на пасивниот дом Испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Пасивна куќа.

Пасивна куќа со корисен рамен 60 м2422 400,00ден / сите
Пасивна куќа со корисен рамен 60 м2 без земја. Диспозиција: 2 соби. Целосна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки, санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Пасивна куќа со корисен рамен 80 м2563 200,00ден / сите
Пасивна куќа со корисна површина од 80 м2 без земја. Диспозиција: 3 соби. Целосна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки, санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Пасивна куќа со корисна рамна 75 м2528 000,00ден / сите
Пасивна куќа со корисна рамна 75 м2 без земја. Диспозиција: 3 соби. Целосна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешни тавани, изолација изолација, подови, плочки, санитарни, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Пасивна куќа7 040,00ден / м2
Пасивна куќа со целосна фасадна термална изолација систем, внатрешна дистрибуција на вода, канализација, внатрешност таванот, изолација изолација, подови, плочки, Sanita, греење, влезните врати и прозорци.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Нова ЗградаКолку чини нова зграда? За нови згради, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?