Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Паркет цена

Дали барате монтер на паркет? Имаме 25.421 благајници во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат паркетите? За паркети често ги обезбедуваме следните услуги: отстранување на стариот под, нивелирање на подлогата, нивелирање, површина и пресметка на материјалот, поставување паркет. Цените на паркетот се околу 20-70 евра за м2. Најскапиот предмет во паркетите е обично паркетот од орев. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: материјал за израмнување, гумен чекан, кит, лајсни, пила, кои чинат во просек од 10-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.421. Веќе не треба да барате: паркет цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ПаркетПросечни цени

Ниска цена61,60 ден/м2
Просечна цена95,92 ден/м2
Висока цена136,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник лист паркет.

За да ја научите точната цена на паркетот Испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата паркет.

Инсталација на ламинат и дрвени паркет подови наредени140,80ден / м2
Инсталирање на масивни кат дрвени бор, поставени бесплатно, 40 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталација на ламинат и дрвени паркет подови наредени118,80ден / м2
Инсталација на подови од ламинат и дрвени борови паркови наредени, ширина над 190 mm дебели 30 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Подно монтирање сврзување од дрвени паркет подови180,40ден / м2
Инсталација на подови од ламинат и дрвени борови паркови со лепење, ширина до 190 mm и 30 mm дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Подно склопување со дрвен паркет сврзување, ширина над 190 mm211,20ден / м2
Инсталација на подови од ламинат и дрвени борови паркови со лепење, ширина над 190 mm, дебелина 50 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување или Замена на ПодовиКолку чини поставување или замена на подот? При поставување или замена на...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?