Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Паметни Жици
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.597 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини паметно ожичување? Во случај на интелигентни електрични инсталации, ние често ги обезбедуваме следните услуги: дизајн на електрична инсталација, понуда на цени, изградба и монтажа на компоненти, поврзување на поединечни делови на мрежата. Цените на паметните електрични инсталации се околу 1850-4.000 евра по производство. Најскапиот предмет во интелигентна електрична инсталација е обично контролната единица. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: редовни извештаи за состојбата, мобилна апликација, постгарантен сервис, кои чинат во просек од 20-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.367. Не барајте повеќе: интелигентна цена на жици, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
КалкулаторИнтелигентна ценовник за електрична инсталација

За да ја научите точната цена на паметната електрична инсталација, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за паметни жици.

GSM Communicator6 184,91ден / парче
Универзален GSM комуникатор и контрола на далечинскиот управувач.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Инсталација на централната единица20 616,37ден / парче
Монтажни централни единици CU3-01M и CU3-02M, кои се мозокот на целиот Inels и "посредник" помеѓу корисничката програма за животната средина и драјверите и единиците.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Префрлување елемент за ролетни2 631,88ден / парче
Префрлување елемент за ролетни со 2 излезни канали за контрола на гаражни порти, ролетни и марки.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Температурен елемент2 807,34ден / парче
Температурниот елемент се мери со надворешна температура на сензорот и исто така го контролира колото за греење (електрично подно греење, климатизација, котел ...). Комбинација со системски елементи.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕлектричарКолку чини електричар? Често ги обезбедуваме следните услуги за електричари: електрично поврзување,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Паметно домаќинство - Тренд Нов Милениум? Неодамна, ние ќе се соочуваме со паметна технологија. Особено, се користи во комбинација со домашни уреди со високи автоматизирани процеси. Може само да се сметаат за обични производи или да ги користат само богатите луѓе во своите домови? Ако планирате да изградите нова куќа, дефинитивно треба да размислите за тоа како може да ве донесат придобивки од паметните технологии. Тие стануваат се повеќе и повеќе прифатливи, го претставуваат бран на иднината. Ако веќе живеете во нова куќа, постојат повеќе опции за вклучување на паметни технологии кои ќе го зголемат квалитетот на вашиот живот. Кој дел од семејниот буџет може да одвои за паметен дом? Сè зависи од степенот на кој сте спремни да ги надградите. Можете да потрошите од стотици до илјадници евра. Затоа, многу е важно да се реализира она што го очекувате од паметниот систем и кои се нејзините специфичности. Што е интелигентно домаќинство? Поедноставното, интелигентното домаќинство содржи паметна технологија. Овој термин може да вклучува нешто - од интелигентни светилки и сензори за движење, до комплетна интелигентна електрична инсталација низ целата куќа. Секое домаќинство опремено со "паметни" технологии е ограничено само од износот на инвестираниот капитал. IОТ е интелигентен систем за поврзување на многу електронски уреди кои можете да ги контролирате од далечина преку интернет. Едноставно и ефикасно може да го користите вашиот паметен телефон за да ги контролирате сите апарати или извори на светлина поврзани со централниот систем во вашиот дом. Многу сопственици на куќи се популарни интелигентни безбедносни системи кои имаат квалитетни сензори за движење и движење. Заедно тие создаваат сеопфатен систем за заштита што може да се поврзат со приватна услуга за безбедност или вашиот паметен телефон или компјутер на работа. Интелигентните куќи всушност не се само моден шут, туку вистинска инвестиција во иднина. Затоа е важно темелно да се разгледа изборот на технологии кои најдобро им служат на вашите потреби и да го олеснат животот. Технологиите мора да се карактеризираат со интуитивна контрола и висока ефикасност. Интелигентниот систем за климатизација и греење не само што може да ја постави температурата според вашата желба, туку и прецизно да ја следи потрошувачката на енергија во секоја зграда. Благодарение на ова, можете да одлучите за најефикасниот систем за греење и да ги намалите трошоците. Што е паметна електрична инсталација? Ако сте градат нова куќа дефинитивно размислете за монтажа на паметни жици. Не греши паметни жици со класичен мрежен систем, како што се ТВ. Всушност, тоа е електрична инсталација способна за интегрирање на сите интелигентни технологии кои се наоѓаат во вашиот дом. Може да очекувате нешто да биде прилично скапо, но сето тоа зависи од тоа колку линии ви се потребни за целото домаќинство. Основно собрание на интелигентна електрична инсталација започнува во износ од 2000 евра и погоре, во зависност од бројот на уреди што сакате да бидете вклучени во системот. Интелигентните жици ви овозможуваат да се вклучите: • Осветлување. • Системи за игра • Систем за безбедност • Интернет • Комуникациски системи • Сензори Интелигентната електрична инсталација ќе ви подготви простор за идните апликации. Можете исто така да го користите беспрекорно без паметни уреди кои можете да ги поврзете со него подоцна. Исто така, ќе ја зголеми вредноста на вашата куќа, бидејќи се повеќе и повеќе луѓе се заинтересирани за недвижен имот кој се карактеризира со одреден степен на автоматизација. Во моментов, нема проблем да се најдат експерти кои се специјализирани за составување на паметни електрични инсталации. Многу е важно да се избере професионалец кој се покажа не само со знаење и искуство, туку и дипломирано обука во областа. Ќе бидете посигурни дека интелигентната електрична инсталација собранието ќе биде беспрекорно и може да обезбеди поддршка на сите идни услуги и уреди. Интернет нешта (iot) Овој концепт дека еднаш разбрани само техничари се повеќе го основа патот кон нашиот секојдневен живот, заедно со други паметни уреди кои доаѓаат на пазарот. Во принцип, IOT покажува нешто што може да се поврзе на интернет. Помеѓу пионерите вклучуваат паметни светилки кои добија големи популарни луѓе ширум светот. Опцијата за поврзување со WiFi им овозможува на луѓето да го контролираат осветлувањето со апликација на вашиот паметен телефон или со помош на специјално дизајниран возач. Други производи на IOT Ние можеме да го вклучиме: • Фрижидери ве известуваат за купување • Електрични цевки кои можат да го препознаат видот на храната поставена во рерната и автоматски да ја постават точната температура и време за печење • Микробранови • Кафе креатори • системи за греење и климатизација • Аларми со прилагодување на осветлување и температура • Системи за безбедност Понудата на интелигентни капацитети за домаќинство секоја година се шири, со нови производи се развиваат и се прилагодуваат на пренасочувањето на нивните корисници. Во минатото, апликацијата е потребна за секој вид на IOT производи, но од Амазон, Google и другите технолошки гиганти донесуваат различни подобрувања, толку полесно да ги интегрираат производите на IOT, па дури и да ги активираат со користење на гласовни команди. Многу од производите на IOT се доволно автоматизирани за да ве претстават во одредени активности и ви заштедиле време. Еден пример претставува електронски слеп со сензор за светло. Тоа може да ја препознае моќта на сонце на пенетрација на куќата и автоматски ги проширува слепите за да формира сенка и не доаѓа во прегревање на ентериерот главно за време на жешки летни денови. Колку е интелигентно домаќинство? Како што споменавме погоре, цената на интелигентната електрична инсталација започнува околу 2000 евра. За да го направите ова, исто така мора да додадете паметни уреди кои се движат во различни цени на цените. Кога ги споредувате цените, фокусирајте се на различните трошоци на класичниот уред и паметен уред. Во повеќето случаи, IOT производи чинат повеќе, но повеќе функции нудат се повеќе и повеќе пари. • Интелигентниот часовник за аларм може да заштеди до 125 евра, можете да го програмирате така што куќата ќе ве победи пред да станете од креветот. • Една интелигентна сијалица чини од 36 до 80 евра, но може да издржи до 40.000 часа нормално работење. Како што е LED сијалица, таа троши помалку електрична енергија како стандардна сијалица. Целиот комплети започнува со сума од околу 200 евра. • Интелигентен фрижидер со 671 литри може да ве спаси до 7500 евра, додека крие камери кои ќе ви овозможат да ја превидувате нејзината содржина само кога сте на купувања. Самсунг го затвори партнерството со Вулворт и нивниот нов фрижидер ви овозможува да купите храна директно од куќата. • Интелигентниот систем за безбедност ќе се разликува во зависност од карактеристиките што ќе ви бидат потребни од него. Иднината на паметни уреди Концептот на IOT го рангираше нашето речник релативно неодамна, но сега зборува за други паметни технологии кои наскоро ќе бидат достапни на пазарот. Во оваа идеја, се повеќе и повеќе луѓе се навикнуваат на оваа идеја и со нетрпение очекуваат кои производители на светот се подготвуваат за нив. Роботиката еднаш ограничена на големи фабрики. Денес, роботите се исто така начин на нашите животи и наскоро можеме да ги ставиме нашите куќи со градежни роботи. Модерните роботи веќе можат брзо и ефикасно да вршат одредени градежни работи. Еден од роботите може да изгради ѕидови, додека поставувањето на тули на тули се движи околу илјадници на час. Друг робот кој се користи како 3D печатач во Кина, може да изгради куќа од темелите за многу пократко време во споредба со нормалната втора конструкција. Сепак, употребата на градежни роботи се уште е премногу скапо за обичните луѓе. Силата на пазарот и иновациите е многу важна за тоа кои другите технолошки компании работат. Неодамна, роботски готвач беше воведен од молеј електроника во Англија. Како и повеќето нови технологии, исто така интелигентни "готвачи" и други златни роботи кога дополнителните производители доаѓаат со подобрена технологија. Иднината е денес и тука. Ако сте изградиле или обновувате, земете ги предвид подобрувањата што го прават вашиот дом попаметен. Вредноста на вашата куќа ќе се зголеми и ќе бидете подготвени да ги користите најновите технологии кои се појавуваат на пазарот. Тие ќе ви донесат голем број бенефиции и помалку загрижени во секојдневниот живот.
Ажурирано на: Nov 15, 2023