Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Осветлени Тавани цена

Барате електричар за лесни тавани? Имаме 22.531 електричари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.719 регистрирани професионалци
87.714 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку се светли тавани? За лесни тавани, ние често ги обезбедуваме следните услуги: консалтинг, дизајн, производство и монтажа на осветлување по нарачка. Цените на светлосните тавани од гипс картон се околу 100-355 евра по парче. Најскапиот предмет во рамките на светли тавани е обично осветлувањето со паметни жици. Други трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, вградување коментари во дизајнот, производство на нетипично осветлување, кое чини во просек 100-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.531. Не барајте повеќе за вашата цена: најдобра цена, ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа со нас.

Исто така види:Услуги
32.719 регистрирани професионалци
87.714 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Осветлени ТаваниПросечни цени

Ниска цена220,00 ден/парче
Просечна цена547,36 ден/парче
Висока цена990,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за осветлување

За да ја научите точната цена на светлината тавани, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија на светли тавани.

Вклучување на таванска светилка22.0ден / парче
Поврзување на внатрешноста на таванот светилки - сијалица монтиран или со компактен IP 20, 1x прозрачен извор.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Жици светилка со линеарен флуоресцентни22.0ден / парче
Поврзување на IP20 Luminaires, 1 x извор на светлина, P = 20W, таванот - ѕид внатрешноста со линеарни флуоресцентни.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Алуминиумски внатрешни светла83.6ден / парче
Алуминиум Внатрешна светилка 1x600 mm, за LED цевки.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Течни внатрешни светла149.6ден / парче
Luminaire Внатрешен флуоресцентна таванот 2x26W, IP20, EVG.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕлектричарКолку чини електричар? Често ги обезбедуваме следните услуги за електричари: електрично поврзување,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?