Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Оранжерии цена

Дали барате стакленик за стакленички? Имаме 20.657 стаклари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.704 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат оранжериите? За пластеници често ги обезбедуваме следните услуги: производство и монтажа на алуминиумски и стаклени оранжерии и оранжерии со фолија. Цените на кутиите од фолија се околу 200-700 евра по парче. Најскапиот предмет во оранжериите е обично производство на стаклена градина без столбна плоча. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: ѕиден прозорец со летви, полица и прозорец за вентилација, кои чинат во просек од 10-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 20.657. Веќе не треба да барате: оранжерии цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.704 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: ОранжерииПросечни цени

Ниска цена880,00 ден/парче
Просечна цена1 691,36 ден/парче
Висока цена3 344,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторГринков Цена листа

За да ја научите точната цена на оранжериите, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на стаклена градина.

Застаклување градина стаклена градина конструкции стакло105644.0ден / м2
Застаклување на градинарски стакленички структури со рамномерно средно стакло со суптилно и дебелина од 4 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација440.0ден / сите
Консултации на градилиштето на стаклена градина.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација140.8ден / год
Часовни стапки за зграда на стаклена градина.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Стаклена градина 9,9 м25500.0ден / сите
Стакло од анодизирани алуминиумски профили и застаклување од поликарбонатни buffets со шупливи комори (HKP). План: 9,9 м2. Надворешни димензии (W x H x v): 2.57 m x 3.83 m x 2,32 m. Стабилизација против ефектите од УВ зрачење со дебелина од околу 4 мм.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за СтаклоКолку чинат услугите за застаклување? Често ги обезбедуваме следните услуги за застаклување:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?