Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Одржување на Базен цена

Дали барате градител за одржување на базенот? Имаме 20.599 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини одржувањето на базенот? При одржување на базенот често ги обезбедуваме следните услуги: замена на филтер патрони, заптивки, тестови на притисок на цевки и зимување на базенот. Цените на услугата на базенот се околу 100-120 евра на час. Најскапата ставка во одржувањето на базенот е обично услугата на филтер и контраструјни пумпи. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: замена на осветлувањето на базенот, ревизија на жици на базенот, резервни делови, кои чинат во просек од 100-350 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 20.599. Не барајте повеќе: цена за одржување на базенот, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Одржување на БазенПросечни цени

Ниска цена79,20 ден/год
Просечна цена111,76 ден/год
Висока цена154,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторБазен одржување Ценовник

За да ја научите точната цена за одржување на цените, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на базени.

Темнина1 100,00ден / сите
Чистење базен, контрола и поврзување на филтрација, додаток на вода, прилагодување на pH, примена на хемијата на базен.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Зусимација1 100,00ден / сите
Чистење на базенот, филтрирање на исклучување, одвод на вода под обезмер и млазници.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Чистење440,00ден / сите
Чистење на базенот од бруто нечистотии, чистење на ѕидови и дното на базен од депозити.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Часовна стапка132,00ден / год
Часовна стапка на стандардни третмани при одржување на базенот.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Изградба на БазенКолку чини изградбата на базен? При изградба на базен често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?