Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Обложување на Камин цена

Барате плочкар за камин? Имаме 23.779 плочки во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини обликувањето на каминот? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за поплочување на камин: дизајн и визуелизација, транспорт и поплочување на камин. Цените на каминската облога се околу 14-30 евра за м2. Најскапиот предмет во плочката со камин е обично плочка од скапоцен камен. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: постгарантен сервис, фугирање, лепак, кои чинат во просек од 10-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.779. Веќе не треба да барате: цена камин плочка, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Обложување на КаминПросечни цени

Ниска цена61,60 ден/м2
Просечна цена76 032,00 ден/м2
Висока цена92,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторСоочување со цените за камин

За да ја научите точната цена на огништето за да испратите побарувачка на нашите заверени експерти, ќе добиете повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата огниште.

Инсталирање вертикални или наведнати ѕидови околу каминот206,80ден / м2
Инсталација на вертикални или наведнати ѕидни ѕидни правоаголни плочи од меки камења со директно лице, дебелина до 25 mm. Тилација на неправилна форма - песочник, со дијаметар од 100-500 мм, дебелина од 10-30 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталирање вертикални или наведнати ѕидови околу каминот171,60ден / м2
Инсталација на вертикални или наведнати ѕидни ѕидни правоаголни плочи од меки камења со директно лице, дебелина до 25 mm. Поставете неправилна форма - Andezite, Diameter 100-500 mm, дебелина 70-100 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталирање вертикални или наведнати ѕидови околу каминот145,20ден / м2
Инсталација на вертикални или наведнати ѕидни ѕидни правоаголни плочи од меки камења со директно лице, дебелина до 25 mm. Тилација на неправилна форма - варовник, со дијаметар од 100-500 mm, дебелина од 8-12 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсталирање вертикални или наведнати ѕидови околу каминот127,60ден / м2
Инсталација на вертикални или наведнати ѕидни ѕидни правоаголни плочи од меки камења со директно лице, дебелина до 25 mm. Claduct неправилна форма - чеша, дијаметар 100-500 mm, дебелина 10-30 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување и Обложување на ПлочкиКолку чини поставување на поплочување и поплочување? При поставување на поплочување и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?