Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Нова Зграда
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.486 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чини нова зграда? За нови згради, ние често ги обезбедуваме следните услуги: проектирање, визуелизација, советување решенија, подготовка на темели, изградба на куќа, сервис. Цените на новоизградените недвижности се околу 50 илјади - 150 илјади евра за нова зграда. Најскапиот предмет во новите конструкции е обично склопување со употреба на тешка опрема. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: градежна дозвола, енергетски сертификат, транспорт и трошоци за вмрежување, кои чинат во просек од 200-3.500 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 26.111. Не барајте понатаму: нова градба, од нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на нови згради

За да ја научите точната цена на новите згради, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во нова категорија на згради.

3 спални семејство со заплетот 390 м2, 72 м2 куќа + тераса 10.58 м25 734,82ден / сите
Куќата е изработена од четкање тула, изолација на полистирен, 6-комора пластични прозорци со изолациони три-стакло, од надвор од внатрешноста на белото, покриви на Bramac, гипс картон тавани, електрични подно греење со контрола на температурата - термостати во Секоја соба. Греење на водата 120L котел. Куќата припаѓа земјиште од 390 м2, која е оградена од зелена мрежа. Куќата во стандардна опрема има електричен портал за далечински управувач, дневната соба е оџак и таванот е можноста за складирање. Куќата е комплетна инженерска мрежа, плочки, санитарна, тоалет, врата, врата, лебдечки подови, плочки, предтретман за аларм, интернет, телевизор и климатизација. Постојат 2 места за паркирање во куќата.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
4 Соба Семејство Бунгало со корисна површина 90.67 м2, изградена површина 113.16 м26 216,37ден / сите
Техничкото олицетворение на куќата се состои од колорско коло ѕидар од тули. Покривот со дрвена грмушка покриена со бетонска покривка - плочка. Таваните од системот на гипс картон со изложена изолација на покривот. Хидроизолација и надворешна топлинска изолација. Надворешен малтер со прилагодување на бои - според дизајнот на клиентот, внатрешен малтер - вар цемент со бели премази. Греење на куќата е обезбедено со подно греење во комбинација со гас котел. Пластични 5-комора прозорци со рамки во боја Браун со изолациски три. Отворени прагови и внатрешни прозорци Windows. Пластични влезници врати. Приклучоци и прекинувачи, подготовка на терминали за вода и канализација. Фиксна ограда од бетонски блокови од задната страна и од страна на заплетот. Надворешни електрични ролетни.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
4 Соба Семејна куќа со корисна рамна 97m2 и земјиште 447M26 960,59ден / отповика
Holodom вклучува периферна ѕидарија од мелење тула, партиции, фасада полистирен изолација, подно греење низ куќата, пластични прозорци во боја антрацит, гипс картон тавани, гипс малтери, хигиенски слој, текст на тавани - скали, кредо, кров сива антрацит. За 2 автомобили - Заклучување на тротоарот, Замрзнување на залог.
Заедно
отповика
Внесете побарувачка
4 соби Bungalow 102m2 + земјиште 456m28 711,68ден / сите
Продажбата во Холод. Цена на зградата вклучува: Фондација ремени и основна плоча, периферни ѕидарски, внатрешни превозникот ѕидарски, делење на крстови, преводи, дрво дробење со пареа, решетка, тавани простор за складирање, бетонски покриви со анти-мофлаат, гипс картон тавани, бетонски екрани , Фасадна термичка термална термална термална термална термичка станица. Прозорците се од Triskla, во внатрешноста на белиот и антрацит на отворено. Внатрешен малтер од гипс. Целосна електрична инсталација, молња, воведена оптика. Подно електрично греење. Силиконски фасада структурирани гипс перат, виновник систем, олук рабници и агрегати. Поврзување со инженерски мрежи и комплетни ревизии.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Изградба на Куќа со Клуч на РакаКолку чини куќа со клуч на рака? За куќите клуч на рака,...
Еднокатна куќаКолку чинат бунгаловите? Често ги обезбедуваме следните услуги за бунгалови: дизајн, визуелизација,...
Дрвени КуќиКолку чинат дрвените куќи? Често ги обезбедуваме следните услуги за дрвени куќи:...
Еко-пријателска ИзградбаКолку чинат еко зградите? Во еко-конструкциите често ги обезбедуваме следните услуги: проектирање,...
Монтажни КуќиКолку чинат монтажни куќи? За монтажни куќи често ги обезбедуваме следните услуги:...
Модерни куќиКолку чинат модерните куќи? За модерни куќи, ние често ги обезбедуваме следните...
Енергетски Ефикасни КуќиКолку чинат нискоенергетските куќи? За куќи со ниска енергија, често ги обезбедуваме...
Пасивна КуќаКолку чини пасивна куќа? За пасивни куќи често ги обезбедуваме следните услуги:...
Куќи со контејнериКолку чинат контејнерските куќи? Ние често ги обезбедуваме следниве услуги за куќи...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Домашна изградба - Прекршување на трошоците Ако го поминавте часовникот со прелистување дома онлајн или ги посетувате лично, додека конечно не се откажавте од можностите за купување на куќа, наместо тоа можете да креирате сопствен дом и сонот за да застанете. Градење на вашата куќа може да има многу бенефиции, главната предност е што имате можност да добиете токму она што го сакате и да се создаде куќа која ќе биде токму според вашиот вкус и опции. Набавка на земјиште Прво треба да изградите куќа ви треба земја на која ќе се изгради. Не само што треба да го пронајдете идеалното парче земја, туку ќе бидете згрижени. Може да вклучи отстранување на дрвјата и да се насели почвата. Набавната цена на земјиштето ќе варира, во зависност од различни фактори, вклучувајќи големина на земјиште и нејзините локации. Развивање на планови и стекнување на дозвола Откако ќе ја добиете вашата земја, вашиот добавувач и подизведувачи започнуваат со подготовката на зградата на куќата. Во оваа фаза, неопходно е да се напушти архитект, да развијат планови за куќи и опремување на сите потребни дозволи. Подготовка и зграда По грижата за сите подготвителни работи конечно е време на паузата. Градење на покривки и почнете да го копате просторот за основите на вашиот дом. Потоа тие истурете бетон, во зависност од тоа каков тип на база ќе имате: плоча, складиран простор или подрум. Вообичаено, тоа е најевтината база на бетонски плочи проследено со малку поскаполна подрум и најскапата база на подрумот. Која основа ќе ја одберете ќе зависи од вашиот буџет и преференции. Секој тип ги има своите добрите и лошите страни, па дефинитивно ќе направите анкета. Подготовката и изградбата на вашата базна плоча ќе биде во просек да стојат околу 75-110 € / м2. Бруто структура Понатаму, тоа е проследено со бруто структура. Размислете за овој чекор како да креирате скелет на вашата куќа. Подови ќе бидат избалансирани, а потоа покриени со подот. Ѕидовите ќе бидат испуштени, извонредни и испорачани. Постои грмушка која ќе го обликува покривот. Инсталација на надворешни елементи По домувањето на куќата, се инсталираат сите потребни надворешни елементи на ѕидовите, покривите и дупките. Ова значи дека ѕидовите се насликани во боја, тогаш прозорците и вратите се опремени и покривот на засолништето и покриен со покривна шиндра. Инсталација на вода и електрична дистрибуција Сега е време да инсталирате сè без она што вашиот дом не можеше да работи - вода, вентилација и електрична енергија. На оваа фаза, системите за вода и климатизација и електричар ќе бидат поврзани со вашата куќа и ќе ве поврзат со електричната мрежа. Внатрешни прилагодувања Следно, се следи внатрешните завршетоци. Ова вклучува додавање изолација, гипс картон, подови, внатрешни врати и сите основни компоненти кои претвораат новоизградена конструкција во станбена куќа. Стапала со кабинети и одбори и вклучуваат апарати. Алатки Последниот чекор ги вклучува сите други додатоци што сакате да ги направите со вашата куќа, вклучувајќи ги и сите надворешни структури, како што се тераса, патеката или уредувањето што сакате да го направите. Овие проекти може да се завршат во средината на изградбата на куќата во комбинација со некои од чекорите наведени погоре. По завршувањето на сите, работните области ќе бидат исчистени и ќе ги завршат сите потребни проверки. Што треба да се запамети Имајте на ум дека кога компонирате буџетски буџет, треба да зависи од истражувањето и да стекнете проценки за сите дела кои треба да се направат за да ја изградат вашата куќа. Покрај тоа, кога веќе го имате целокупниот буџет, генерално е добро да се даде некои резерви со малку екстра пари, во случај на крајот ќе чини повеќе отколку што првично се претпоставуваше. Фактори кои влијаат врз трошоците за изградба на куќа Иако се обидовме да ви ги обезбедиме најдобрите и најсовремени информации за тоа колку просек е зграда зграда, тешко е да се каже колку ќе ја чини вашата куќа зграда без изведување на некои истражувања на просечни трошоци во вашата област и добивање на проценки од добавувачи. Вашите вкупни трошоци можат да бидат засегнати од различни фактори, вклучувајќи ги и тековните трендови на недвижнини, достапноста на материјалот и работната сила во вашата област и видовите и да ги цитирате материјалите што ги избирате. Вкупната цена што ќе ја платите исто така ќе зависи од видот на куќата што ја градите. Изградбата на многу едноставна мала куќа може да биде доста достапна. Луксузната куќа со архитектонски проекти, се разбира, многу поскапи. Кога да се разгледа изградената куќа Дали сметате дали треба да купите постоечка куќа или да ја ослободите вашата куќа? Многу важни фактори треба да се земат предвид. Во споредба со изградбата на куќата постои купување на постоечка куќа обично многу поедноставен и побрз процес. Зградата на нови куќи може да потрае неколку месеци, додека процесот на купување дома може да се заврши за помалку од 1-2 месеци. Покрај тоа, изградба на куќа обично носи многу стрес и многу одлуки. Ако сакате да заштедите стрес и времето купување на куќата може да биде полесен избор. Од една страна, ќе се изгради вашата куќа дава можност да се добие сè што сакате, додека процесот на купување на куќата бара од вас да направите многу компромиси. Покрај тоа, ако вашата куќа е добро изградена, нема да морате да се грижите дека ќе треба веднаш да ги решите скапите поправки, бидејќи тоа би било во случај на постара куќа која има потреба од покрив или нов систем за вентилација. Новоизградените домови имаат нови компоненти кои најверојатно ќе траат со години. Важно е да се има предвид дека постојат многу фактори кои влијаат на трошоците за изградба на куќа. Исто така е неопходно да се земат предвид многу повеќе од трошоците. Кога одлучувате што е најдоброто можно за вас, важно е да ги разгледате придобивките од купувањето на постоечка куќа, како што се удобноста, во споредба со градежните придобивки, како што е прилагодување на куќата според нивниот вкус.
Ажурирано на: Nov 15, 2023