Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Надзор на Градилиште цена

Барате градежен менаџер за надзор на градба? Имаме 21.647 градежни менаџери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини надзорот на изградбата? За време на надзорот на изградбата, често ги обезбедуваме следните услуги: надзор на градба, технички надзор на инвеститорот, комплетен менаџмент на градба, инженеринг. Цените за надзор на начинот и изведувањето на градбата се околу 320-1500 евра за надзор. Најскапата ставка во надзорот на изградбата е обично целосно управување со изградбата. Останатите трошоци може да вклучуваат: градежни консалтинг, градежен менаџмент - избор на изведувачи и управување со целата градба, која чини во просек 100-400 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.648. Веќе не мора да барате: цена за надзор на градба, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Надзор на ГрадилиштеПросечни цени

Ниска цена1 408,00 ден/Операција
Просечна цена2 798,40 ден/Операција
Висока цена4 620,00 ден/Операција
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за градежен надзор

За да ја научите точната цена на градежниот надзор, испратете го барањето на нашите сертифицирани професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Изградба надзор.

Постојана градежна супервизија83,60ден / год
Градежниот надзор е присутен секојдневно за изградба до степен што е потребен на континуираната работа.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Технички надзор на инвеститорот83,60ден / год
Инвеститор за техничка супервизија - За разлика од градежниот надзор, активноста ја одредува инвеститорот кој сака да ја контролира работата на добавувачот.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Професионален консултант176,00ден / год
Експертски совети од градежен инженер, технички консултации.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Повремена градежна супервизија110,00ден / год
Градежниот инженер врши повремена контрола на градежништвото во претходно договорен опсег.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?