Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Надворешни Капаци за Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.575 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат надворешните ролетни? Често ги обезбедуваме следните услуги за надворешни ролетни: монтажа на електрична подготовка за надворешни ролетни, монтажа на ролетни, консалтинг. Цените за надворешно засенчување се околу 160-300 евра по парче. Најскапиот предмет во надворешните ролетни е обично инсталирањето на автоматски систем за контрола на ролетните. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: далечинско управување на ролетни, редовен сервис и одржување, кои чинат во просек од 20-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 17.417. Веќе не мора да барате: надворешни ролетни цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на надворешни ролни

За да ја научите надворешната надворешна ролна цена, испратете го побарувачката на нашите докажани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на надворешни ролетни.

Надворешни пластични ролетни1 886,18ден / м2
Отворени пластични ролетни едноставна конструкција. Тие ги подобруваат топлинските карактеристики на прозорците.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Алатки за контакт изолација271,96ден / М.
Алатки за контакт изолација систем - ролери профил со интегрирана запечатување лента и стакло текстилна мрежа со вертикални водички профили на надворешни ролни.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Инсталирање на дадено слепи921,16ден / парче
Инсталирање на прилично слепи во ширина од 80 cm до 260 см.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Инсталација на под-слепи965,02ден / парче
Монтирање на под-трепка слепо во ширина од 80 см до 260 см.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Надворешно ЗасенчувањеКолку чини надворешното засенчување? За надворешно засенчување, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Предности на надворешните ролни за кои треба да знаете Надворешните ролетни имаат различни придобивки. Во прилог на помагање на регулирање на количината на светлина во собите, истовремено заштитувајќи ја вашата приватност, помогнете во зголемување на безбедноста на живеалиштето и дополнителниот изглед многу стилски. Не само што ги прават овие, туку и други предности на надворешните ролни се прикажани во следните редови. Предности на надворешните ролни: Можност за контрола на светлината Ако немате ролетни или надворешни ролетни, нема да направите ништо со дневна светлина. Сепак, надворешните ролетни ви дозволуваат да го регулирате количеството на светлина во собата - може целосно да го спречи пенетрацијата на светлината во внатрешноста. Заштита на вашата приватност Друга предност на надворешните ролни е тоа што тие обезбедуваат целосен сопственик на приход. Тие изразуваат несакано внимание во секое време во текот на денот или во текот на ноќта. За разлика од завесите, не постојат празнини, преку кои би можеле да ви купат љубопитни соседи. Можете да ги искористите вашите лични предмети или да работите без да се грижите за следење или нарушување на приватноста. Тие дејствуваат како звучна изолација Надворешните ролетни се исто така во прилог на светлина и бучава. И тоа е одлична вест за луѓето кои имаат лесен сон. Вие нема да слушнете зафатен транспорт или бучни соседи. Благодарение на ова секој ден можете да спиете во Ružov. Тие дејствуваат како топлинска изолација Надворешните ролетни ја подобруваат топлинската изолација на вашата куќа со создавање на уште една "бариера". Во зима, вашето домување е подобро држејќи ја топлината, од друга страна, напротив, ролените помагаат да се задржи во соби пријатни Chlávk. Заштедите на сметките за енергија Оваа точка е тесно поврзана со претходниот. Ако преносот на топлина помеѓу внатрешноста и надворешноста е намален, ќе можете да користите помалку греење или климатизација за да ги задржите собите на саканата температура. Заштита на надворешната средина Големата предност на надворешните ролни е тоа што исто така ве заштитува од надворешни услови на животната средина - од силен ветер, дожд, бури и така натаму. Се разбира, можете да ве заштитиме дури и самиот прозорец, но на силни бури, или нивната штета може да се случи. Спротивно на тоа, надворешните ролетни обезбедуваат апсолутна сигурност од времето. Тие се произведени од различни материјали кои се исклучително отпорни на временските услови. Стилски додаток на вашето домување Да, обичните прозорци се во ред, но тие изгледаат така ... обично. Спротивно на тоа, прозорците со надворешни ролетни работат поубави, интересни, стилски. Тие се произведуваат во различни бои, дизајни и материјали и на тој начин сите ќе одлучат да го прилагодат во сите правци. Покрај тоа, тие можат да се монтираат на сите прозорци, без разлика дали се оние класични или во нестандардни големини или форми. Најдобро е да се избере боја, дизајн и вид на материјал, така што ролетни се совпаѓаат со надворешниот дизајн и архитектурата на вашата куќа. Надворешните ролетни се целокупниот избор за подобрување на вашето домување. Зголемување на вредноста на вашиот имот Надворешните ролетни инвестираат во идната вредност на вашата куќа.
Ажурирано на: Nov 15, 2023