Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Мрежи за Прозорци, Мрежи за Врати цена

Барате ролетни за прозорски мрежи, мрежи за врати? Имаме 17.339 ролетни во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.788 регистрирани професионалци
87.835 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат мрежите за прозорци и врати? Често ги обезбедуваме следните услуги за прозорски мрежи и мрежи за врати: производство и монтажа на мрежи за прозорци и врати. Цените на инсектите за врати и прозори се околу 25-120 евра по парче. Најскапиот предмет во мрежите за прозорци и врати е обично производство на автоматска лизгачка мрежа за инсекти. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: пост-гарантен сервис и рачки, кои чинат во просек од 10-15 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 17.339. Не барајте повеќе: мрежи за прозорци, мрежи за врати, од нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.788 регистрирани професионалци
87.835 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Мрежи за Прозорци, Мрежи за ВратиПросечни цени

Ниска цена110,00 ден/парче
Просечна цена318,56 ден/парче
Висока цена492,80 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦена листа мрежа на прозорци и врати

За да ја научите точната цена за прозорците и вратите, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата мрежи на прозорците, вратите на вратата.

Инсект мрежа на прозорец68,20ден / м2
Инсекти вратот - фиксна, стандардна сива мрежа. Издава доволно светлина и ги спречува инсектите пред да влезат во внатрешноста.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Инсект мрежа на вратата68,20ден / м2
Врати инсекти МЕШ - фиксна, стандардна сива мрежа. Издава доволно светлина и ги спречува инсектите пред да влезат во внатрешноста.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Консултација110,00ден / сите
Консултации при изборот на мрежи за инсекти на вратите и прозорците.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација132,00ден / год
Часовна стапка при инсталирање на инсекти на вратите и прозорците.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Надворешно ЗасенчувањеКолку чини надворешното засенчување? За надворешно засенчување, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку пребивање на Windows стојат? Цените на прозорецот зависат од нивните големини, материјалот и типот на прозорецот. Просечната цена се движи од 30 до 40 евра. Видови нето на Windows Вие вообичаено ги исполнувате три типа на решетка. Повлекувањето е дизајнирано за нивно преземање од прозорецот. Страничните цврсти материи обично се користат за лизгачки врати и функција како дел од вратата. Суспензијата е поставена во рамката која треба да се отвори или затворање како ролетни. Видови на решетки за инсекти МЕШ Типот на мрежата има влијание врз трошоците. Тие вклучуваат: полиестер или полипропилен и алуминиум од нерѓосувачки челик. Полиестер е најчесто се користи во форма на решетка и чисто се чисти со сапун и вода. Тој е отпорен на канџи миленичиња, идеални за станбени куќи. Нерѓосувачки челик е поцврст од полиестер. Таа обезбедува сигурност и е достапна во различни бои. Алуминиум може да биде замена за нерѓосувачки челик и има предност на помали 'рѓосани. Вид на прозорци и врати Рамките за извлекување се погодни за речиси секој прозорец. Нивната цена е поголема поради материјалот и инсталацијата. Класичната врата со лизгачки отвори ја држат мрежата на нивно место и заштита на внатрешноста од летање инсекти. Мрежата исто така може да се направи за мерење. Обично направени од алуминиум, тој е инсталиран според видот на прозорецот или вратата што ја имате. Трошоци Ако нарачате повеќе од една мрежа, цената може да биде пониска. Трошоците зависат од работата и нето-бројот. Сепак, цената може да се зголеми ако имате нестандарден вид на врати или прозорци. Просечни трошоци Материјал и монтажа на инсекти 400 - 2.600 евра Фиксен материјал и инсталација на инсекти МЕШ 250 - 400 евра Материјал и инсталација на прицврстување на инсекти 205 - 4.200 евра Материјал и монтажа на лизгачки лизгачки мрежи 250 - 4.200 евра Како да продолжи? Идеално е да се добијат најмалку три цитати. Потврдете ја упатувањето на поединечни експерти, нивната работа и исто така доживува Wilio.