Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Монтажни Куќи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чинат монтажни куќи? За монтажни куќи често ги обезбедуваме следните услуги: дизајн, визуелизација, понуда на цени, производство на поединечни модули, монтажа и сервис. Цените на модуларните куќи се околу 45 илјади - 90 илјади евра по куќа. Најскапиот предмет во префабрикуваните куќи е обично склопување на модули со користење на тешка опрема. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: градежни дозволи, комунални услуги, употреба на врвни материјали, кои чинат во просек од 100-5.000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.812. Не барајте повеќе: цена на монтажни куќи, ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на префабрикувани куќи

За да ја научите точната цена на префабрикуваниот дом, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на монтирани куќи.

Монтирана куќа со површина од 130 м27 018 339,79ден / сите
Монтирана куќа без земја; 98m2 комунална област; 6 соби. Стандардот вклучува: покрив, вклучувајќи покривање, гипс, обложување, капка систем, електрично греење, огниште, дистрибуција на вода, отпадна електрична инсталација, молња, терен балансирање, внатрешни бои, бања плочки, санитарна, кат комбинација на ламинат паркет и керамички асфалтури, , Peanwash системи на WC, климатизација предност, систем за безбедност, пластични Windows 6 комори систем со изолационен Trochlock, екстериер пренесени шаблони прагови и внатрешност на ПВЦ, приклучоци и прекинувачи, заклучување поплочување поплочување на пешачка патека од тераса и Na Walkway паркинг држава, ограда на целиот заговор.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Монтирана куќа со површина од 150 м28 071 090,75ден / сите
Монтирана куќа без земјиште 150м2 Површина за комунални услуги 7 Соби, во стандардот е вклучен: покривот, вклучувајќи покривање, гипс, обложување, олук систем, електричното греење, огниште, дистрибуција на вода, отпадна електрична инсталација, молња, терен балансирање, внатрешноста на теренот, санитарни , кат комбинација на ламинат паркет и керамички асфалтирање, Geberite, фазни резервоазиски системи во тоалет, климатизација, систем за безбедност, пластични Windows 6 комори систем со изолациски три, надворешно поставени метални прозорци прагови и внатрешни работи на ПВЦ, сокет и прекинувачи, заклучување на блокирање Поплочување на пешакот од влезната врата по должината на терасата и на местото за паркирање на локацијата, оградата на целата земја.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Монтирана куќа со површина од 75 м24 035 545,38ден / сите
Монтирана куќа без земјиште 75м2 алатка област 4 соби, во стандард вклучува: покрив, вклучувајќи покривање, гипс, премаз, капка систем, електричното греење, дистрибуција на вода, отпадна електрична инсталација, молња, теренот населба, внатрешноста, санитарни, санитарни, санитарни, санитарни, санитарни, санитарни, санитарни, Подна комбинација на ламинат паркет и керамички асфалтирање, Geberite, фазни резервоазиски системи на тоалет, климатизација, систем за безбедност, пластични Windows 6 комора систем со изолациски три, надворешно позлатен метал прозорец прагови и внатрешни работи на ПВЦ, приклучок и прекинувачи, заклучување на заклучување На пешакот од влезната врата по должината на терасата и на местото на паркирање, оградата на целата земја.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Собрана куќа53 712,23ден / м2
Монтирана куќа без земјиште во стандардот е вклучена: покрив, вклучувајќи покривање, гипс, обложување, капка систем, електричното греење, камина, дистрибуција на вода, отпадна електрична инсталација, молња, растојание на теренот, внатрешни бои, бањани плочки, санитарни плочки, санитарни плочки, санитарни, плочки за бања, санитарни плочки, санитарни плочки, санитарна, плочки за бања и керамички тротоар, Geberite, Podomostové резервоарот системи за тоалет, климатизација, безбедносен систем, пластични Windows 6 комори систем со изолациски песни, надворешни пластични прагови и внатрешноста на ПВЦ, приклучоци и прекинувачи по терасата и на место за паркирање, мечување на целата држава земјиште.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Нова ЗградаКолку чини нова зграда? За нови згради, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Префабрикуваната зграда не е новина. Монтажните куќи исто така бараат голема популарност во Словачка. Во средината на денешните растечки трошоци за живот и проблеми со животната средина, куќите од панелите - или компилацијата на компонентите направени надвор од градилиштето - продолжете да нудат примамливи опции. Производителите на префабрикувани куќи нудат такви куќи поевтини, поодржливи и побрзи од традиционалните домашни згради. Но, што е собраната куќа, како избирате таква куќа и кои параметри мора да ги исполнат? Панел куќи Во традиционалната станбена изградба, куќите се изградени ѕид зад ѕидот и парче по малку. Мировните куќи или специјални куќи во големи згради се направени од дрвени структури. Ова значи дека овие куќи се направени директно на градилиштето, а не во фабриката. Префабрикуваните куќи, напротив, направени од компоненти кои се дизајнирани во фабриката, а потоа се транспортираат до домашен заговор каде што треба да се соберат. Кои монтирани куќи може да ги купите? Направени куќи - Понекогаш се нарекуваат мобилни куќи - се целосно изградени целосно надвор од градилиштето; Тие се куќи што гледате да патувате низ автопатот на двојна ширина приколка. Не постои изградба на зградата и квалитетот има тенденција да биде помал од другите видови дома. Сепак, модуларните куќи вклучуваат производство на компоненти надвор од локалитетот и последователниот пренос на модули на земјиштето до крајната инсталација. Секој модул обично ги има сите основни опрема, како што се водовод работа, жици, врати и кабинети - и обично можете да поврзете повеќе модули и да создадете поголема куќа. Исто така, постојат опции - панел куќи и куќи со колекции. Панел куќи се направени од цели панели или ѕидови кои потоа се претвораат во градилиште. Тие бараат повеќе внатрешна завршна работа, па времето на зградата е подолго. Куќите "Kits" можат да имаат каква било форма или големина и се како преработена полица од IKey - парчиња се произведуваат и насочуваат во фабриката, а потоа доаѓаат со инструкции за градилиштето. Некои производители ги комбинираат горенаведените категории. На пример, производителот на монтирани делови може да се меша модули со панел ѕидови и да создаде одреден дизајн. Без разлика дали избирате модуларен монтирана куќа или комплет, тие можат да варираат со големина и архитектонски стилови. Дали куќите се попристапни од другите видови на станови? Општото правило е дека префабрикуваната зграда е во просек поевтина од куќи од тули со разлика до 10 до 25 проценти. Зошто? Мал-произведените материјали на монтажната линија ги намалија трошоците, бидејќи фабриките купени акции во голема мера. Цената на работата е исто така пониска, бидејќи не треба да испраќате Столари, Столари, масони, инсталатери и електричари на индивидуални градилишта. И побрзо време на изградба, исто така, заштедува пари. Можете да очекувате да ги платите почетните трошоци и оваа цена понекогаш може (но не секогаш) да го вклучи внатрешниот објект на куќата. Треба да обрнете внимание на тоа дали вашата куќа содржи апарати, прозорци, подови, изолација, линии и врати. Внимание, наградата на панел куќата всушност не е колку оваа куќа ќе биде целосно стојат. Прво, мора да платите за земјиштето за изградба на куќа и исто така ќе мора да сметате на тестирање на земјиште, територијална анкета, дозволи и ангажирање. Подготовката на градилиштето може да биде или релативно мал во зависност од земјата или многу скапи - префабрикувани пакети обично не ја содржат основата. Други трошоци може да вклучуваат уредување, патеки, гаражи и трошоци за да се заврши куќата со локален снабдувач или градител. Сите овие трошоци се разликуваат - во зависност од тоа која локација купувате. Можете исто така да најдете достапни добавувачи или шампиони во Wilio. Колку време е потребно изградба на префабрикувана куќа? Во зависност од големината и уредувањето на површината на панел куќа, можете да ја изградите куќата за три месеци. Повеќето префабрикувани куќи можат да бидат изградени во рок од четири до шест месеци од почеток до крај. Ова е многу побрзо од традиционалните куќи чија изградба е просечна осум месеци, а некои пазари можат да го конструираат домот за мерење на годините. Зошто неговата конструкција е побрзо до 50 отсто? Изградбата на повеќето делови во фабриката го ограничува одложувањето на времето, ја зголемува ефикасноста на изградбата и создава предвидливи услови за испорака. Исто така, не сте ги смениле нарачките или толку многу конфликти при планирањето на работата. Дали енергијата на панелот е поодржлива од традиционалните куќи? Панелот или монтираната куќа генерално се смета за позелена од традиционалните куќи. Прво, процесот на собрана зграда произведува помалку отпад. Наместо да правите многу различни луѓе испорачани материјали до местото и произведеното вишок дрво, плочки и ѓубре се фабрика поефикасни. Префабрикуваните компании, исто така, имаат поголема веројатност да го повратат или рециклираат нивниот отпад во фабриката. Куќи и компоненти направени во фабриката, исто така, може да имаат построга реам, што ја зголемува ефикасноста на греењето и климатизацијата. И префабрикуваните компании се повеќе фокусирани на еколошки фокусирани пакувања од многу специјализирани домашни шампиони; Повеќето префабрикувани компании нудат енергетски ефикасни апарати, додека некои содржат одржливи материјали (на пример: бамбус подови) и дополнителна опрема како што се соларни панели и системи за снимање на дождовница. И во ерата што зголемување на предизвиците во климатската област има префабрикувана конструкција поради неговата издржливост дополнително важно значење. Бидејќи префабрикуваните куќи мора да издржат превоз на камион, тие често се структурно ниво од станбени куќи, што е суштинско плус во регионите подложни на полоши временски услови. Можете ли да ја прилагодите монтираната куќа? Да! Во зависност од компанијата што ја избирате, постојат неколку начини на кои можете да ја прилагодите вашата монтиран дом. Повеќето градители нудат различни завршни пакети или подобрувања, а некои ќе овозможат разни конфигурации на дистрибуција, но внимавајте, овие промени би можеле да ја зголемат цената на вашата куќа.
Ажурирано на: Nov 15, 2023