Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Молерски Услуги, Молер цена

Барате сликар за сликарска работа? Имаме 30.668 сликари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.161 регистрирани професионалци
88.966 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини сликарската работа и сликарот? При бојадисувањето и молерот често ги обезбедуваме следните услуги: чистење на површината од нечистотија, мистрија, пенетрација, нанесување боја. Цените на молерите се околу 1-3 евра за м2. Најскапиот предмет во сликарството е обично целосна поправка на оштетен ѕид. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: четка, ролери, лента за маскирање, хартија за преклопување, кои чинат во просек од 10-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 30.668. Не треба повеќе да барате: сликарска работа, молер цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
33.161 регистрирани професионалци
88.966 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Молерски Услуги, МолерПросечни цени

Ниска цена42,91 ден/м2
Просечна цена62,22 ден/м2
Висока цена85,82 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на сликарските дела, сликар

За да ја научите точната цена на сликарството, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на сликарство, сликар.

Obrdie стари бои - класичен малтер42,02ден / м2
Отстранување на стари слики; Гребење точки со слаб квалитет, ризична големина со сликање на влажни.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Пенетрација на ѕидови и тавани37,82ден / м2
Примена на пенетрација слој за подобра адхезија на бојата.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Сликање на бели 2 пати75,63ден / м2
Насликани ѕидови и тавани на внатрешната соба. Примена на обложување во два слоја.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Декоративен финиш210,09ден / м2
Примена на декоративен малтер.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
12,14ден /
summary
create demand
36,42ден /
summary
create demand
3 237,06ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Венецијански МалтерКолку чини венецијанскиот штуко? За венецијанскиот штуко често ги обезбедуваме следните услуги:...
Декоративен МалтерКолку чинат украсните малтери? За украсни малтери често ги даваме следните услуги:...
ТапетирањеКолку чини лепењето тапет? При лепење на тапети, често ги обезбедуваме следните...
Бојадисување на Дрвени ПовршиниКолку чини боењето на дрвото? При боење на дрво често ги обезбедуваме...
Третман на ДрвоКолку чини обработката на дрвото? Кога обработуваме дрво, често ги обезбедуваме следните...
Површинска Обработка на МеталиКолку чини металната завршница? Честопати ги обезбедуваме следните услуги за обработка на...
Површински ТретманКолку чини површинскиот третман? Често ги обезбедуваме следните услуги за површинска обработка:...
Стуко Декоративен МатеријалКолку чини штуко? Често ги обезбедуваме следните услуги за штуко: инспекција, чистење...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: Mar 16, 2023