Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Модерни куќи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чинат модерните куќи? За модерни куќи, ние често ги обезбедуваме следните услуги: дизајн, визуелизација, советување решенија, подготовка на темели, изградба на куќа, сервис. Цените на модерните недвижности се движат околу 120 илјади - 250 илјади евра по куќа. Најскапиот предмет во модерните домови е обично склопување со употреба на тешки машини. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: градежна дозвола, енергетски сертификат, транспорт и трошоци за вмрежување, кои чинат во просек од 200-3.500 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 20.686. Веќе не мора да барате: цени на модерни куќи, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Нова ЗградаКолку чини нова зграда? За нови згради, ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
КалкулаторЦеновник на модерни домови

За да ја научите точната цена на современиот дом, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија на модерни куќи.

Модерен проект проект63 064,47ден / проект
Подготовка на модерен дом проект со секаква потребна документација
Заедно
проект
Внесете побарувачка
Архитект дизајн1 497,46ден / год
Дизајн на внатрешноста / надворешноста на модерна куќа со визуелизација и документација
Заедно
год
Внесете побарувачка
Паметен домашен систем.124 075,28ден / проект
Инсталирање на паметен центар со сите елементи на интелигентното домаќинство
Заедно
проект
Внесете побарувачка
Рекуперација24 857,84ден / проект
Дизајн на решенија и инсталација на разменувач на топлина и вентилатор
Заедно
проект
Внесете побарувачка
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: Nov 15, 2023