Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Метални Скали
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.530 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници

Колку чинат металните скали? За метални скали често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, производство, монтажа, сервис. Цените на металните скали се околу 930-1.500 евра по парче. Најскапиот предмет во металните скали е обично производството на атипични метални скали. Останатите трошоци може да вклучуваат: трошоци за испорака, пост-гарантен сервис, кои чинат во просек од 20-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 16.357. Не барајте повеќе: метални скали цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на метални скали

За да ја научите точната цена на металните скали, испратете го барањето на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на метални скали.

Скалила TSP 600x240 / 30x2 / ZN680,34ден / парче
Скалило од заварена решетка. Метал скалило со страничен ѕид со монтирање на отвори и анти-лизгање раб, слотови за слот 120 mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
C - галванизиран 180 / 2,5 mm профил 1000 mm789,56ден / парче
Профил за страничен поддршка погоден за брзо собрание на скалите.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Галванизиран тип Т.307,05ден / парче
До долниот прицврстувач на профилот на превозникот на подот или на горниот прицврстувач до ѕидот.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
M 12 завртка со осигурителна матрица17,55ден / парче
Избрани M12x25 завртка со M12 Осигурителна матрица за да ги навртувате чекорите на скалите до профилот за поддршка.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Изградба и Производство на СкалиКолку чини изградбата и производството на скали? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Цена на метални скали Како да најдете бизнис кои се занимаваат со производство на метални скали? Најдете бизнис кој го има потребното искуство со производството и поставувањето на метални скали не е лесно, но благодарение на Wilio можете да го направите брзо и поевтино. Само внесете ја побарувачката. Wilio потоа ги информира сите провајдери ангажирани во производството на метални скали. Можете да се потпрете дека овие компании ќе ги имаат потребните вештини и ќе ја знаат работата за да го направат во твоето време. Тогаш зависи од она што бизнис или трговци го избирате. Ако не сте сигурни, видете ги коментарите и рејтингот на клиентите, кои можат да се најдат на Wilio. Бидете сигурни дека ви благодариме Wilio добивате квалитетни услуги по разумна цена. Каде можете да добиете метални скали насекаде? Металните скали се многу функционални и имаат одлични својства. Можете да ги ставите во внатрешноста и надворешноста на вашата куќа. Металното скалило има многу долг живот и е отпорен на времето. Металните скали можат да бидат функционални, но тие исто така можат да имаат својства на дизајнот што вашата куќа ќе го додаде вистинскиот Šmrnc и да се чувствува дома. Метални скали може да се најдат во семејна куќа, но исто така и во индустриски сали или трговски центри. Тоа е до вас како и каде ги користите и како тие ќе го разгледаат финалето. Колку време е потребно метални скали? Време е да се направи скалило е различно. Тоа зависи главно од големината и тешкотијата. Скалите со три чекори ќе бидат полесни од скалите во големата производна сала, каде што е потребен пар главни штала. Бидејќи е можно да се прилагодат и да се персонализираат, не мора да нарачате обични тешки индустриски скали во вашата куќа. Скалите може да се направат за да се поднесе жалба од различни орнаменти како што се цвет, лист или и животински фитинзи. Постојат специјалисти кои имаат богато искуство во такви речиси уметнички активности. Производството на скали ќе потрае до 3 недели според тешкотијата. Но, бидете свесни дека работата чека добро направено. Кој ме поттикнува нови метални скали? Вие не треба да се грижите ако не знаете како да ги добиете скалите за да обезбедите експерт кој ги направил и сфатил. Тоа ќе знае точно каде треба да потроши што да ги пресвртуваат скалите изгледаат што најдобро и да ги инсталирате во куќата повеќе штета отколку корист. Искуството го има потребното искуство. Треба експерт за фалсификувани скали специјално образование? Производството на скали не бара посебно образование. Целосно доволно искуства со работата на таков вид. Сепак, експерт сигурно ќе му треба курс за заварување за да го запознае материјалот за заварување, така што тој е најмалку да се види заварите кои не дејствуваат. Постои едноставна формула за пресметување на наклон и скалила, која сигурно мора да го контролира таквиот експерт за правилно пресметување на скалите. Дали е неопходно да се види поглед на поглед на точка каде што скалите ќе стојат? Постојат опции кога личната посета можеби не е потребна. Особено во случаи кога едноставна форма скалила ќе оди. Ако ќе ги доставите сите потребни документи до квалификуваниот занаетчија, можно е скалите, исто така, ќе се доживее без инспекција. Но, секој е позадоволен ако некој експерт доаѓа да изгледа и претставува сè што е потребно кога завршилото ќе седне на сите како што има. Еден квалификуван во уметноста ќе биде место каде што скалите ќе стојат. Определете ја потребната наклон, димензионална димензија и висина на чекор. Тоа ќе биде внимателна дека висината на чекорот не може да биде повеќе од 19 см и ширината не може да биде помала од 25 сантиметри. Дали некој материјал или алатки ќе бидат доставени до професионалецот? Ако одберете експерт со искуство и професионална опрема, не мора да ја скршите главата со материјални или работни алатки. Еден вешти во уметноста и се подготвува, можете само да не се надевате на новиот и убав метален скали според вашиот вкус. Дали е можно да се избере различен облик на метални скали? Се разбира да. Металното скалило може да се произведува во различни форми. Скалилото може да биде со или без еден, може да биде конзола, спирала или обична и едноставна директно. Сето тоа зависи од вашиот вкус на располагање на објект. Вашето скалило исто така може да има различни огради. Раканите се направени од дрво, метал, камен или стакло. Сето тоа зависи само од вас и дизајнот што сакате да го имате во куќата. Која е цената за правење метална скалила? Цената за производство на метални скали може да биде различна. Тоа зависи од повеќе атрибути. Тука спаѓаат тешкотијата на скалите, неговата висина, ширина, користени материјали, оградата, бојата, орнаменти и разни украси. Сепак, цената е некаде околу 1500-3000 евра. Цената зад обичните права на линијата без опсег се движи од 900 до 1500 евра. Цената за метални скали во обликот "L" е некаде помеѓу 1000 и 1700 евра. Метални скали во форма "U" ќе ве чини нешто околу 1200 - 1800 евра. Најскапите се спирални скали. Цената за нивното олицетворение може да биде до околу 3000 евра. Предности и недостатоци на метални скали Предностите на металните скали припаѓаат на првиот пат цената. Цената на стекнувањето на металната скалила е неопходна од цената по дрвена скалила. Толку сигурни дека секој е многу добро размислување каков тип на скалило избира. Иако е вистина дека металната скалила се користи повеќе во индустријата, но исто така го држат своето место во семејните куќи. Се користи како дрво или стакло или стакло или стакло или стакло или стакло или стакло. Главната предност на металното скалило е долг живот. Металната скалила ќе трае со мало одржување и живот. Металното скалило не бара големо одржување, само го наслика во саканата боја и однесете го за да продолжите. Сепак, многу луѓе земаат како неповолна положба, бидејќи скалите мора прво да се избришат од оригиналната боја, повторно да се чистат и повторно да се тресат. Предноста на металните скали е исто така фактот дека можете да го прилагодите токму за да ви одговараат и ви се допадна и е одличен дополнување на ентериерот. Друга предност е тоа што металната скалила може да комбинира други метали, дрво или стакло и да го даде на Šmrnc. Што е потребно чести одржување? Одржувањето на метална скалила не е многу тешка. Ако веќе ја гледате бојата или покажува 'рѓата е прикажана, скалите е неопходно. Неопходно е да се отстрани стариот слој, рипувајте ја 'рѓата, избришете го и нанол. Метал скалила што не мора да биде во една боја. Можете да ја промените бојата во секое време да прашате и на тој начин да ја добиете вашата куќа уште нов изглед. Може ли да направам метална скалила за да направам сам? Секако. Тоа е дефинитивно вреди да се обиде. Јасно дека, под услов да ја имате целата потребна опрема и доза на само-ослободување. Тоа дефинитивно не е лесно. Неопходно е да се измери проектот, така што секој смрдеа ќе биде на финалето, неопходно е да се имаат потребните вештини со заварување, а исто така и ридот на времето што го плаќате со производство. Меѓутоа, ако потребното искуство што немате, ќе биде подобро да го доверите во рацете на професионалец за конечно да се случи дека металната скалила ќе ве чини многу повеќе отколку што планиравте на почетокот. Цени за правење метална скалила навистина може да биде различен. Сепак, со Wilio, можете едноставно да ги споредувате повеќе понуди и да изберете такво што одговара на вашиот буџет и потреби.
Ажурирано на: Nov 15, 2023