Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Метален Покрив
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.504 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини метален покрив? За покриви од лим често ги обезбедуваме следните услуги: геодет, отстранување на оригиналниот покрив, поставување на покрив од лим, површинска обработка. Цените на покривниот лим се движат околу 8-16 евра за м2. Најскапиот предмет во рамките на покривот од лим е обично производство на покрив од лим со нетипична форма. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: отстранување на оригиналниот покрив, заштитна опрема, безбедносни и безбедносни карактеристики, кои чинат во просек од 30-200 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.715. Не барајте повеќе: за лимениот покрив ќе ги најдете најдобрите зделки и квалитетна работа кај нас.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник на листот за лим

За да ја научите точната цена на калајниот покрив, испратете ја побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на покривни плочи.

Покрив покрив покривање, со 1220 mm широк и 0,5 mm дебелина275,03ден / м2
Покривка метална покривка - полиестер сјајни 25μ, w. 1220 mm 0,5 mm дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Појас за осветлување од фиберглас616,30ден / М.
Virtlight T18 Fiberglass 1135 mm ширина, должина 6000 mm, дополнување на трапезоидна плоча.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Вратете го покривот во висина до 15 м757,10ден / м2
Се стремиме покритие на 15 метри. Завртниот зглоб е составен од завртки со навој.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Покрива покриви со носење на агол до 15 метри.570,24ден / м2
Покривот е затворен во висина до 15 метри. Заварениот зглоб го изведува аголот за заварување користејќи кружна ќебе и дебелина од 40 mm и дебелина од 2,5 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку е вреден калај покрив? Просечната цена за замена на металниот покрив е помеѓу 3600 до 7000 евра. Оваа цена може драматично да се зголеми врз основа на големината на покривот, видот на металот што се користи и износот на поправка работа неопходна. Професионалните покриви можат да инсталираат нов метален покрив на домашна или комерцијална зграда. Новиот калај покрив се собира кога животниот век на стариот покрив завршува прекумерно протекоа, металот е распукан или непоправливо оштетен. Металните покриви, исто така, можат да бидат дел од реконструкцијата или направени за време на изградбата на нов недвижен имот. Со оглед на материјалот и фактот дека тоа е висина, не постои инсталација на метален покрив на добра идеја за повеќето сопственици на куќи - освен ако тие не беа соодветно обучени и немаат знаење за безбедно лекување на метални ќерамиди. Цената на вашиот нов покрив ќе зависи од фактори како што се материјали, метри и вид на избрани метални покриви. Новиот метален покрив обично стои двапати од цената како цена на асфалт покривот на шиндра. Традиционалните асфалтни ќерамиди со три картички започнуваат по цена од 50 евра по пакет и стандарден метален покрив од 100 до 120 евра по квадратен метар. Фактори кои влијаат на цената на метален покрив: Состанок Употребата на основен преглед на плоштадот е директно поврзана со големината на покривот, бидејќи наклонот на покривот (стрмната) и деталите за покривот (олуците и Vikiere) ја зголемуваат целокупната површина на покривот. Трошоците за работна сила варираат во зависност од регионот, типот на покривот инсталиран и саканото ниво на вештина. ПОПРАВКА Во зависност од видот на покривниот систем, саканите завртки, материјали и обем на работата што ги извршуваат оригиналните покриви, трошоците за корекција може да варираат. Просечната цена на поправка на метален покрив е 290 - 800 евра, вклучувајќи материјал и работа. Специјални бои Металните покриви се достапни во повеќе стилови и завршувања како што се традиционалните панели и вертикални ребрести стилови кои се користат во минатото. Некои материјали за покриви ги имитираат ќерамидите и плочката на шиндра; Други материјали имаат посебни модели како што се дијамантски форми или сопствени модели. Метални покриви, исто така, доаѓаат во широк спектар на бои и завршува, од текстура преку сјаен до избришениот изглед. Изборот на специјална боја, модел или крај може да ги зголеми трошоците за материјали за метални покриви за 20 до 25 проценти. Повеќето метални панели или метални шамии може да се произведуваат со дополнителен товар прилагоден од рефлексивни, енергетски ефикасни премази или бои. Дизајн на покривот Наклонот и дизајнот на покривот влијае на вкупните трошоци за инсталирање на метален покрив. Стрмната падина на покривот се жали и го проширува завршувањето на работата - и на тој начин ги зголемува трошоците за работна сила за целокупната работа. Дизајн покрив може да се намали или зголемување на цената на нов метален покрив во зависност од тоа што е едноставен или редизајниран дизајн. Трошоците се поголеми, поголем дел од покривот поминува, цевки, оџаци, прозорци и други. Овие елементи бараат многу мали дела за да се осигура дека новиот покрив не се прегрее. Тие, исто така, бараат понатамошното обликување, завртки и други материјали, со што се зголемуваат вкупните трошоци. Видови на метални покриви. Видот на метални ќелиди што ги избирате ќе влијае на трошоците за покривање на покривот. Металните покриви се добра инвестиција, бидејќи тие се робусни. Тие обично се направени од мешавина од рециклирана содржина и нов материјал, се полесни од плочки или асфалт. Тие се огноотпорни и можат да издржат екстремни временски услови кога инсталацијата. Најчести видови на метални покриви на пазарот и нивниот рејтинг во областа на цените: Алуминиум е лесен и неконтролиран или Norczvia Што е одлична предност во дождливите услови. Сепак, во споредба со другите метали е мека и полесна за оштетување или прободување. Општо земено, алуминиумските ќелии се поскапи од челични ќерамиди. Челикот често е обложен со алуминиум или цинк (галванизиран челик) за да се избегне корозија. Без овие премази, челикот ќе биде рѓосан. Тоа е обично поевтино од алуминиум, бакар или цинк. Нерѓосувачки челик е уште еден избор на метални покриви, дури и ако е поскапо од челикот обложен со алуминиум. Бакар често се користи за архитектонски метални покриви. Бакар изгледа прекрасно, убаво на возраст, не пареа и имаат долг живот. Сепак, исто така вреди повеќе од стандардни метални покриви. Цените започнуваат од 70 евра до 120 евра по квадратен метар. Работната сила, исто така, е обично поскапо за бакарни покриви, бидејќи инсталацијата генерално бара повеќе квалификувани покриви. Бакар обично се користи во дебелина 4550 или 5670g по квадратен метар. Цинкот е популарен метален тип за покриви со уникатен дизајн поради вашата еластичност. Нејзините природни својства овозможуваат инсталација во речиси секоја средина и не бара фабрички премази за заштита на корозијата. Многу професионалци тврдат дека не исчезнат, нетранс или нема да бидат отстранети. Цената на живите материјали е споредлива со бакар или нерѓосувачки челик. Придобивките од покривот на цинк се - веднаш штом ќе бидете почетна инвестиција - грижа која е речиси нула или без одржување и долг живот. Кои се придобивките од металните покриви? Инсталирањето на метален покрив има многу придобивки од издржливост за долгорочни заштеди. Иако металните покриви обично чинат повеќе од асфалт, тие имаат подолг животен век, што на долг рок заштедува пари. Тие го изолираат вашиот дом, ја зголемуваат вашата енергетска ефикасност и заштедуваат пари. Во прилог на добар изглед и заштеда на енергија, тие имаат метални покриви и неколку други бенефиции. Покривите од издржлив метал се тешки. Алуминиум, челик, бакар и други метали може да издржи што тие не траат дрвена шиндра или плочка. Во правилната инсталација, металните покривни системи можат да го издржат ветрот со стапка на ураган до 145 км на час. Металниот покрив треба да го преживее најсложените временски услови, вклучувајќи дожд, ветер, екстремна топлина и снег кога административните техники се користат за инсталација. Некои метални покриви се направени до 95 проценти од рециклираната содржина. Во зависност од производителот и од кои се прави метален покрив, до 100 проценти се рециклира. Некои видови на метални покриви имаат специјални површини кои рефлектираат топлина и ниска емисија, што може да ги намали сметките за греење и ладење за 10 до 15 проценти. Кровни панели во кралска бела боја се високо оценет енергетски ефикасен материјал за покривање. Тие се користат за да направат "ладни покриви". Овие материјали се еколошки заштедуваат пари за долго време со намалување на сметките. Многу метални плочки или панели добија огнена класа А. Инсталација на слој на оган на покривот обезбедува дополнителна заштита. Со избирање на шпански метални ќемари или панели и со инвестирање во многу вредни огноотпорни метални материјали, можете да добиете отпадните попусти - и на тој начин секоја година добиете дополнителни заштеди. Како да ангажирате снабдувач на покриви? Не ја избирате најевтината понуда кога ги споредувате цените на метални покриви. Прочитајте професионални осврти - Побарајте провајдери со кои клиентите се задоволни. Добијте цитати - Користете Wilio Постави ги добавувачите на покриви за да подготвите понуда за вас. Замолете ги да го делат по цена на материјали за метални покриви, трошоци за работна сила и други трошоци. Потврди нивното осигурување и лиценци.
Ажурирано на: Nov 15, 2023