Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Мелење Паркет цена

Барате паркет за брусење паркет? Имаме 24.725 благајници во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.704 регистрирани професионалци
87.683 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини песок паркет? При брусење паркет често ги обезбедуваме следните услуги: брусење, дихтување, полирање и монтажа на паркет што недостасува. Цените за брусење дрвени подови се околу 4-11 евра за м2. Најскапиот предмет во брусењето на паркетот обично е брусењето со ротирачка мелница со валјак. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: кит, лак, парчиња паркет за документација, кои чинат во просек од 10-30 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.725. Не барајте повеќе: цена за мелење паркет, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.704 регистрирани професионалци
87.683 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Мелење ПаркетПросечни цени

Ниска цена17,60 ден/м2
Просечна цена33 264,00 ден/м2
Висока цена48 356,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторПаркет брусење ценовник

За да ја научат точната цена на парцелите, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ја секоја услуга во категорија Мелење паркет.

Мелење копнени машини25.52ден / м2
Други поправки на пејзаж, мелење на подот мелење изведен во врска со поправка на Podláh
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Мелење подови рака6.6ден / м2
Други неблагодарни поправки, рачни мелење подови, основно мелење изведена во врска со Podláh поправка
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Мелење podláh машини со лак слој41.36ден / м2
Други поправки на пејзаж, машина мелење подови со боја облоги, мелење изведена во врска со podláh поправка
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Мелење подови машина со вметнување38.28ден / м2
Други неблагодарни поправки, машински мелење подови со вметнување, мелење изведена во врска со Podláh поправка
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Интерст и истурање4.4ден / м2
Реновирање на паркет со мелење и финиш.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Запечатување13.2ден / м2
CEMALING PARQUET растворувач за заптивка дека јасна боја е течност и се меша со најдобрата абразивна прашина од последното мелење.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Еднослојно лакирање8.8ден / м2
Лакот се применува на температура од најмалку 13 ° C и страни околу 2 часа. По возење на база на лак за да се направи средно.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Еднослојна масло13.2ден / м2
Масло со хард восок масло. Се применува со четка за боја или четка. Подот ќе биде униформа без знаци на оштетување и корекции.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Подигање - 1 слој44.0ден / м2
Вуд-обложена понуда во стратегии, рамномерно до "сува" четка.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Паркет шини - бар S26 x 35 x 2000 mm (бука, даб)19.8ден / метар
Испорака и монтажа на дрвени, насликани, паркет шини со површински барел. Собрание без користење на видливи завртки.
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување или Замена на ПодовиКолку чини поставување или замена на подот? При поставување или замена на...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Волшебникот реставрација на дрвени подови Обнова и реконструкција на дрвениот под до најдобро можно ниво може да се подмлади и да ја зголеми вредноста на имотот, бидејќи оригиналниот дрвен под сеуште е во текот и исклучително посакуван. Ако неодамна сте се преселиле во нова недвижност или само заминете да ја реконструирате куќата, подот реставрација треба да биде и првите партиции во листата на задачи. Инвестирањето на неа дефинитивно ќе ве плати. Трошоците за обновување на дрвени подни се одредуваат според неговата големина и потребните нивоа. Поправките на дрвените подови обично се мешавина од мелење и површински третман, така што се постигнуваат својствата на природните елементи. Дрвена подна реставрација Поправка на класични дрвени подови е повеќефазен процес. Трошоците за корекција ќе зависат од големината на подот, трошоците за плата (ако не ја извршувате оваа активност) и потребниот специјален материјал или опрема. Стариот дрвен под може да биде скриен кадех и основниот материјал може да биде навистина незадоволителен, така што стариот кат треба да се распадне и да погледна под него. За да се направи смисла на работа, не е доволно да се грижи само за подот, туку и за нејзината подлога. Елиминирање на подот, мелење, третман и работа обично може да се поврзат со една економична понуда која секој добар господар од Wilio се развива. Меѓутоа, ако сте сигурни дека можете да го направите ова без проблеми сами, несомнено ги зачувувате трошоците за работна сила. Празна соба Ако го ресетирате подот што го доверува господарот и сакате да ги зачувате трошоците, превентивно отстранување на сите објекти и мебел од обновената просторија е разумен чекор. Ако не можете да ја испразните просторијата одделно за некој хендикеп, контактирајте го професионалецот што ќе биде реконструиран и ќе побара понуда која содржи отстранување и враќање на работите и мебелот во собата како дел од договорот. Враќање на дрвени паркет подови Паркет подови се елегантна и икона форма на дрвени подови. Ако дрвото е правилно одржувано, подот може да издржи децении. Ако подот не се третира и на многу места е оштетен, може да изгледа дека се носи и визуелно може да биде многу нестабилно. Дури и во обновување на паркет подови, трошоците утврдени со обемот и материјалот потребни за извршување на работата. Ако вашиот паркет бара целосна мелење и завршна обработка, можете да очекувате пониски трошоци. Сепак, тие би можеле да се зголемат ако подот ќе бара повеќе основни поправки, како што се поправка на бесплатни блокови или размена на оние расипани или исчезнати. Повремено, дури може дури и да открие дека наместо размена на недостасува блокови пополнети претходните сопственици на зградата на подот на подот бетон. Во овој случај, веројатно ќе треба да го зголеми буџетот за отстранување на бетонот и инсталацијата на нови паркет подови од тој дел од собата, а да не зборуваме дека не можете да го насочите вистинскиот тип и сенка и подот што ќе ви треба целосно целосно. Поправка на дрвени подови Дрвениот под може да донесе убав и софистициран изглед речиси во секоја соба во куќата. За да дознаете просечната цена за поправка на дрвени предмети, најдобро е да се советува со експерти и да се истражуваат подот во однос на обемот на поправки. Започнете го дрвото често може да бара брусење и да заврши стандардно. Ако посакуваните поправка и подлабоки слоеви се исто така можни до Дрво дрво. Површинскиот третман на дрвени подови помага во одржувањето на подови и нивното зачувување за иднината и исто така помага да се врати оригиналниот изглед и чувство на дрво. Полирање и мелење дрвени подови Полирање дрвени подови може да спречи оштетување и да донесе нов живот носени подови. Полирање дрвени подови трае некое време и може да бара неколку премази, што е поврзано со неколку посетители на Мастерс што ја извршува оваа работа. Со цел да ја добиете точната цена понуда за полирање дрвени подови, трговецот ќе треба да го посети вашиот имот и да ги измери димензиите на подот, или ќе мора да го дадете. Ако има неопходно мелење пред процесот на полирање, мора да ги заменат дополнителните трошоци. Се разбира, можете да ги направите сите овие активности, но ова се препорачува само ако имате претходно искуство. Со безгрижно мелење, можете да го оштетите намот на подот. Ако немате искуство за обновување на дрвени подови, треба да се советувате со експерти пред да започнете со работа. Треба да размислите добро и со цел повторно да го реновирате или ќе го промените целиот кат за нов кат.