Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Мелење и Полирање на Бетон
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.566 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини мелењето на бетонот? При брусење на бетон, ние често ги обезбедуваме следните услуги: грубо брусење, фино брусење, полирање на површини, трошок. Цените за површинска обработка на бетонот се околу 5,5-10 евра за м2. Најскапиот предмет во мелењето бетон е обично мелницата за бетон. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: брусилки со еден диск, алати со дијаманти и карборунд, кои чинат во просек од 100-500 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.533. Не барајте повеќе: цена за мелење бетон, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторКонкретна мелење ценовник

За да ја научите точната цена на бетонското мелење, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на бетонски мелење.

Мелење105,80ден / м2
Мелење на нерамномерноста на новите бетонски подови, мелење дебелина на слој до 2 мм
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Мелење постоечки бетонски подови246,87ден / м2
Мелење постоечки бетонски подови, мелење дебелина до 3 mm -0.006 t
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Мелење Рим1 388,64ден / м2
Категории Обработка области направени од вештачки камен, обичен или пред-бетон со лента со мелење на полицата
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Мелење оградата.1 546,46ден / м2
Камени области области на вештачки камен, обичен или пред-бетон со лента со мелење оградата
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Специјализирани Градежни РаботиКолку чинат специјализираните градежни работи? Често ги обезбедуваме следните услуги за специјализирани...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Трошоци Ако ги погледнете трошоците за алатки за дијаманти во однос на купувачот, овој фактор може да стане најважен дали единствениот критериум за избор. Сепак, нагласуваме дека трошоците се релевантни само во врска со извршувањето на инструментот. Ако алатката нема трајно висока стапка на производство, нејзината цена е ирелевантна. Исто така, може да има значајна разлика помеѓу инструментот и трошоците за неговата употреба. Трговската цена за некои алатки може да биде ниска, но цената на нивната употреба ќе ве изненади висока сума. Дознајте вистинската цена за алатката лесно може да се пресмета вистинска цена по алатка. Пишува треба да се спроведе на секоја работа, во истиот дневник како забелешки за извршувањето на инструментот. Пресметката на трошоците за дијамантска алатка е едноставна, подели ги вкупните трошоци на инструментите во бројот на квадратни метри што ги работевте. Ако сте на пример. Тие платиле 427,50 € и ги меле со површина од 12.000 м2, резултатот од вашата цена ќе изнесува 0,0356 € или 3,6 центи за м2. Споредено со трошоците за услуги, трошоците за дијамантски алатки се релативно ниски, па ако се обидувате да заштедите, треба да достигнете квалитетна алатка, дури и за цената на повисоките расходи. Дијамант алатки се инвестираат - ако не сте подготвени да инвестирате, не можете да очекувате одлични перформанси. Инвентар Ниту најдобрите алатки на пазарот нема да ве спасат ако не го донесете на вашата работа во право. За работа, одберете ги најчесто користените алатки, најмалку три вида на големина на жито. На овој начин ќе дојдете до најсоодветниот тип на големина на жито погодни за вашата цел. Правото алатка има влијание врз вашата продуктивност, како и трошоците поврзани со него, но забелешки и мерења на вашите алатки ќе ви помогнат да го одредите погодно за одредена работа. Заштедете пари на минимална диамантска алатка инвентар на крајот ќе ги зголеми вкупните трошоци и ќе ја намали продуктивноста. Како и претходните два фактора, важно е да се разбере што всушност во завршната фаза ќе го доведе вашиот бизнис или да работи со алатки за дијаманти и каде што всушност ќе заштедите. Запишете ја секоја употреба на инструментот во пописот. Влажно или суво мелење на бетон? Површината на бетонот може да се измери во влажна или сува состојба. Водата не е додадена на процесот на мелење и со тоа е генерирана голема количина прашина во процесот на мелење. За вакви случаи, правосмукалката што произлегува од новата прашина е прикачен на мелење. Сите модерни брусилки се опремени со такви вакуумски екстензии. Сепак, мелење во сува состојба е непрактично во големи области. Кога мелење во влажна состојба, подот се троши со вода. Влажно мелење е поефикасно и прашина е формирана само на ниво на подот. Сепак, кашеста маса е создадена од вода и конкретна прашина да биде внимателно отстранета. Секоја конкретна завршна обработка вклучува неколку фази на мелење со секвенцијална употреба на пофини дијаманти. По секоја фаза, подот мора да се исчисти од акумулираниот мил со фен за миење. Во средината на тезата, користете конкретен компактор кој хемиски е одредена бетонска површина. Кога ќе го завршите мелењето, користете го заптивката за импрегнација која ја штити површината од влага. На крајот на подот, ајде да одиме. Колку е мелење на бетон? Тешко е ова прашање, бидејќи цената влијае на неколку фактори. Прво мора да размислиме во која држава е површината на подот и ја одредува цврстината на бетонот. Мек бетон се поотпорни и може да се откријат неколку компликации. Подот е суров и затоа се користи поголем износ на потрошен материјал. Затоа, ќе биде неопходно да се подготви добро пред прилагодување. Основен фактор е исто така степен на бетонски подот. Колку неправилности треба да ги отстраниме е на површината на подот? Колку пукнатини откривме? Што ако има траги од штети од гуми на подот? Дали големината на подот ќе влијае на мелење? Колку поефикасно подот може да биде поефикасно мелење. Исто така е важно каде се наоѓа подот. Дали ќе влеземе на подот на машината и цистерната до Кал, или ќе биде повеќе предизвикувачки? Дали имаме локални депонии достапни на местото за мелење? Поради различни фактори, ние судиме дека трошоците за производство на полирано бетонски под со врвен квалитет, треба да бидат помеѓу 8 до 25 € на м2 во 2021 година.
Ажурирано на: Nov 15, 2023