Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Мелење и Брусење цена

Дали барате брусалка и брусалка? Имаме 22.064 мелници во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини пескарењето и брусењето? За време на пескарењето и брусењето често ги обезбедуваме следните услуги: механичко отстранување на горниот контаминиран слој, грубост на површината на материјалот. Цените за минирање и полирање на површината на дрво и метали се околу 7-15 евра за м2. Најскапиот предмет во пескарењето и мелењето обично се дисковите за пескарење и полирање. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: средства за чистење, четки, изнајмување компресор, кои чинат во просек од 5-35 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.064. Не барајте понатаму: цена за пескарење и мелење, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Мелење и БрусењеПросечни цени

Ниска цена30,80 ден/м2
Просечна цена42,24 ден/м2
Висока цена61,60 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за песочна и мелење

За да ја научите точната цена на песочна и мелење, испратете го барањето на нашите заверени експерти и на тој начин добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата за песочна и мелење.

Зацврстување на големи делови44.0ден / м2
Брусење големи делови - водовод производи, дискови, делови од автомобили, ветерани, машини.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Зацврстување на комплексни делови61.6ден / м2
Сршински комплексни делови со детални структурирање и плуралноста на набори.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Песочни калај дискови66.0ден / парче
Метални лимови Метал автомобилски дискови.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Брусење алуминиумски диск96.8ден / парче
Брусење алуминиумски автомобилски дискови.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Други Производи и УслугиКолку чинат другите производи и услуги? За други производи и услуги, ние...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?