Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Машински Малтери цена

Барате машински малтер? Имаме 22.910 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат машинските малтери? За машински малтери често ги обезбедуваме следните услуги: преглед на објектот, пресметка на цена, малтерисување на внатрешни и надворешни ѕидови со машини за малтерисување. Цените на малтерисување на ѕидовите се околу 34-77 евра за м2. Најскапиот предмет во машинските малтери е обично повеќеслојна апликација на гипс. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: изнајмување машина, шпатула, либела и ролери, кои чинат во просек од 5-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.910. Веќе не треба да барате: машински гипс цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Машински МалтериПросечни цени

Ниска цена30,80 ден/м2
Просечна цена40,04 ден/м2
Висока цена52,80 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторМашина гипс ценовник

За да ја научите точната цена на машински малтер, испратете го побарувачката на нашите заверени професионалци, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата машини.

Внатрешен поправен малтер на тавани70.4ден / м2
Внатрешна програма за одмор на тавани - Машински малтер, машини од 10 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Внатрешна санација гипс ѕидови60.28ден / м2
Внатрешна санација гипс ѕидови - машински малтер, машини 10 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Отворен садски малтер на soffits74.8ден / м2
Outer Sanment гипс сензори - машина малтер, машини 10 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Надворешна санација гипс ѕидови64.68ден / м2
Надворешна санација гипс ѕидови - машина малтер, машина слој 10 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
МалтерисувањеКолку чини гипсот? За малтери често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини гипс? Ние сметаме малтерисување како квалификувана работа која вклучува нанесување на малтери во изградбата на нова куќа или во реконструкцијата на домувањето. Ние знаеме неколку видови на гипс - внатрешни и надворешни, гипс, вар-цемент, машина или рака. Следи дека малтерите можат да се поделат од различни гледишта и ако сакате навистина квалитетен малтер, мора да го изберете вистинскиот. Што прави сè што влијае на цената на гипс? Фактори кои влијаат на трошоците за малтерисување е многу. И покрај фактот дека работата може да изгледа слично, не треба автоматски да очекувате иста цена за да го платите вашиот сосед. Големото влијание врз цената на гипс има број на квадратни метри, но исто така и комплексноста на работата. Логично е дека рабовите, аглите, аглите и таваните се посложени. Комплицирано, исто така, може да биде висока тавани (треба да се користи скеле), тавански украсни шини или други тавански украси. Цената на гипс, исто така, може да го зголеми нерамниот ѕид или површината. Проценки на цените на разни видови на гипс Во моментов, многу градежни компании се применуваат со машини за малтер. Машински малтери имаат една голема предност - времето на апликација е околу половина пократок отколку во рацете малтери. Сепак, тоа не само што припаѓа на брзината на депозитите, туку и квалитетен дизајн. Цената е исто така соодветна. Гипс гипс е меѓу многу популарни видови на гипс. Изгледа совршено, претставник, така што многу често се користи во социјалните простори, канцеларии и слично. Гипсните малтери се погодни за примена на рацете и машината. Ако одберете да машини за малтер, проценката на цените се движи околу 9 до 13 евра по м2. Lainno - цемент малтер може да се користи во соби со поголема влажност - бања и кујна. Таквиот малтер може да биде мазен или структуриран и може да се примени на машината. Во споредба со гипс гипс, цената се проценува на 7-8 евра по м2. Вар гипс без додаден цемент е класичен втор малтер. Може да биде мазна, дебела или штуко. Ако одлучите за овој вид на малтер, ќе платите 10 евра - 12 по м2. Претходните линии покажуваат дека цените на машината се различни. И колку плаќате зависи од местото каде што живеете. Ако имате практични мајстори во вашето соседство, може да се претпостави дека се собираат. Добар управувачот на машинскиот малтер може да има закажана работа неколку недели, а месеци однапред и повеќе пари може да се побараат за добра работа. Затоа, немојте да се колебате и да се обидувате да пребарувате за машини пластика на Wilio веќе денес.