Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Машински Естриси цена

Дали барате снабдувач за машински естриси? Имаме 23.128 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат машинските кошулици? Често ги обезбедуваме следните услуги за машински кошулици: нанесување и подготовка на цементни и анхидритни кошулици со машина. Цените на премазите што ги прави машината се околу 2-5 евра за м2. Најскапиот предмет во машинските кошулици е обично машинско нанесување на анхидритни кошулици. Останатите трошоци може да вклучуваат: консултации, консултации, конструктивен фокус, подготовка на основата за естриси, изнајмување машини и камиони, кои чинат во просек од 20-60 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.128. Не барајте повеќе: цена на машински кошулици, со нас ги добивате најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Машински ЕстрисиПросечни цени

Ниска цена39,60 ден/м2
Просечна цена52,36 ден/м2
Висока цена70,40 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на машини

За да ја научите точната цена на машинските екрани, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата Toatery.

Фиберглас решетка9.24ден / м2
Фиберглас мрежа вметнати во палто или мазан.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на пенетрација за премази8.8ден / м2
Правејќи единствен пенетрациски слој за палто и стегање.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Управување со подот Anhydritová.57.2ден / м2
Анхидрит тротоарите на суви мешавини на притисокот од 20 MPa дебелина 10 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Цемент Потер52.8ден / м2
Цемент 'рбет од суви мешавини од 20 MPa дебелина 20 mm дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ЕстрихКолку е мрестот? Често ги обезбедуваме следните услуги за естриси: консултации, консултации,...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?