Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Малтерисување
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини гипсот? За малтери често ги обезбедуваме следните услуги: таргетирање и пресметка на потребната количина, продажба, услуги поврзани со нанесување на гипс. Цените на малтерот за малтерисување на површината на ѕидовите се околу 1,50-7 евра за килограм. Најскапиот предмет во малтери се обично машински нанесени малтери. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: шпатула, валјак, четки, кофа, украсни елементи, кои чинат во просек од 5-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 25.386. Веќе не треба да барате: цена на гипс, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеносен лист на гипс

За да го научите точниот цена гипс испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на гипс.

Штуко малтер279,21ден / м2
Нежен штуко малтер, сива боја со аголна структура, големина на жито 0,6 мм. Секогаш се применува на зрелиот основен вар малтер. За дебелина од 3 - 5 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Машина вар-цемент малтер365,12ден / м2
Машина вапано-цемент малтер во дебелина на слојот 1 см. Прозорец и аголни профили се вклучени во цената, дрвени сомневачки дупки дупки.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Машински малтер545,53ден / м2
Пенетрација на регулатор за апсорпција, покривање на прозорци, врати и гаражни порти.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Отстранување на инкорпорирани гипс150,34ден / м2
Отстранување на инсисните делови од сувост, соодветно. со притисок вода проследено со сушење на подлогата.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
225,63ден /
summary
create demand
225,63ден /
summary
create demand
300,84ден /
summary
create demand
144,78ден /
summary
create demand
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Еднослоен варов малтерКолку чини еднослоен вар малтер? Често ги обезбедуваме следните услуги за еднослоен...
Фасаден МалтерКолку чини фасадниот малтер? Често ги обезбедуваме следните услуги за фасаден малтер:...
Гипсена ОблогаКолку чини гипс гипс? За гипс гипс често ги обезбедуваме следните услуги:...
Гипс за РеставрацијаКолку чини реновираниот малтер? Честопати ги обезбедуваме следните услуги за реновирање на...
Машински МалтериКолку чинат машинските малтери? За машински малтери често ги обезбедуваме следните услуги:...
Варовно-Цементен МалтерКолку чини варовно-цементниот малтер? Често ги обезбедуваме следните услуги за варовно-цементен малтер:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини гипс? Гипс ја исполнува примарната карактеристика на нашите домови и е важен дел што влијае на сè од влага до декорација. Ако размислувате за простори за малтерисување во вашиот дом или за промена на производот на надворешната фасада на вашиот имот, ќе знаете кои трошоци за новиот малтер што можете да го очекувате. Пресметка на велосипедист Најрелевантен фактор за цената на малтерисувањето е големината на површината што треба да биде малтерисана, без разлика дали е еден ѕид во мала соба или неколку соби и тавани во голема куќа. Смукистите ќе го измерат работното место и ќе ги разгледаат сите релевантни фактори пред да оценат колку долго ќе трае работата и колку материјал ќе биде потребен. Додавање на тенок врвен слој на гипс погоден за следното боење на бои или позадина - ќе биде значително поевтин од дебел малтер, бидејќи неговата апликација се состои во отстранување на стариот малтер, доколку е потребно, во подготовка на нова подлога, одмастување површина и завршница. Едноставно малтерисување во средна просторија ќе чини околу 7 евра по квадратен метар - додека целосниот малтер може да чини околу 10 до 15 евра без ДДВ и сите дополнителни трошоци. Цените во главниот град се веројатно повисоки отколку во другите делови на земјата. Редовна работа на гипс Постојат голем број на едноставни малтерисување што ќе има искусен фабрика за штуко. Едноставни ѕидови, цели соби и соби плус тавани се типични за внатрешни гипс проекти, додека гипс на надворешните ѕидови ќе даде изглед на вашиот имот. Колку малтер на ѕидот? Едноставна одмаздничка работа може да биде само 3 евра по квадратен метар во зависност од големината на ѕидот, додека цената за комплетни малтери може да биде до двапати. Колку чини плафонот гипс? На таванот гипс е поскапо од ѕидот малтер поради користени техники и примена тешкотии. Цената на гипс погодна за таванот зависи од големината на собата. Цената по квадратен метар се движи од 10 до 15 евра по квадратен метар. Колку чини собата гипс? Цената на малтер соба зависи од големината на собата. Типични трошоци за мала соба со целосна реконструкција на сите мали ѕидови ќе се движат од околу 8 до 10 евра по квадратен метар. Колку чини надворешниот гипс? Цената по надворешниот малтер, исто така, целосно зависи од обемот на работата и големината на проектот. Цената за малтерисување бунгалов би можела да почне да се движи некаде околу 2 000 до 3 000 евра. Од оваа цена, цената за поголема куќа се рефлектира. На пример, поголема куќа со четири спални би можела да чини малку околу 5.000 до 8.000 по објект. Друга цена на гипс Ако сакате да направите нов надворешен малтер и вашата куќа е премногу голема, исто така ќе треба да се смета со фактот дека скелето ќе биде неопходно за работа. Цената за изнајмување на скеле варира во зависност од нејзината големина, а исто така и кога сакате да изнајмите скеле. Цената за изнајмување скеле е некаде околу 300 до 1 000 евра. И секако се сеќавам на фактот дека ако го спуштите стариот малтер, постои неочекуван отпад што ќе биде неопходен за одреден надомест и отфрлете. Цената за отстранување и отстранување на стоката може да се движи во опсег од неколку стотици евра зависи главно од отпадот по тежина. Ако сте заинтересирани за пресметка на цените или сакате да се согласите со експерт со експерт, не двоумете се да го пронајдете најсоодветен преку Wilio денес.
Ажурирано на: Sep 14, 2023