Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Мајстор за Стакло
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.618 регистрирани професионалци
93.441 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат услугите за застаклување? Често ги обезбедуваме следните услуги за застаклување: застаклување, мелење стакло, сечење стакло, монтажа и демонтажа. Цените на производите од стакло се движат околу 50-150 евра за м2. Најскапиот предмет во индустријата за застаклување е обично производството на заштитно стакло. Дополнителните трошоци може да вклучуваат лепење, мелење и дупчење на дупчиња на стаклото, кои чинат во просек од 10-80 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 21.083. Не треба повеќе да барате: цена на застаклување, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторГласовна листа на гласови

За да ја научите точната цена на Glazier работи, испратете го побарувачката на нашите сертифицирани професионалци, така што ќе добиете повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во стаклената категорија.

Залепени безбедносни стакла1 424,63ден / м3
Стаклени плочи се поврзани со филмот за безбедност чија дебелина обезбедува зголемена сила и отпорност на стакло. Заштитна функција за заштита од безбедноста, со пренасочување на стаклото што ги остава своите парчиња заробени на филмот.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Кашлање.1 813,17ден / парче
Стврднат стакло дебелина 5 - 10mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Дупчење.345,37ден / парче
Дупчење дупки со дијаметар од 4 - 16mm, 26-70mm, 70mm.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Сечење стакло и огледала1 079,27ден / м2
Прецизна прилагодување на модерни технологии. Јасно стакло дебелина 6mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
ОранжерииКолку чинат оранжериите? За пластеници често ги обезбедуваме следните услуги: производство и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку чини стаклото? Цената на вашето безбедносно стакло ќе изнесува 260 евра по квадратен метар. Сепак, можете да очекувате нормална цена на стаклото ќе изнесува 31 евра по квадратен метар. Стакло со двојно застаклување кое нуди најдобра изолација чини околу 165 евра по квадратен метар. Трошоците се движат од 40 до 65 евра. Ова ќе се однесува на стаклото, но тоа нема да вклучува материјали. Кога е добро да се јавите на Glazier? Ако треба да го отстраните или заменете стаклото на прозорци, врати, лизгачки стаклени врати или прозорци, или ако сакате да ги замените очилата за акрилик или проѕирен. Фрли, исто така, ќе биде заменет со стаклени прегради, панели, стакло или огледало пломби. Вид на стакло Стаклото доаѓа во повеќе варијанти. Цената на стаклените панели зависи од тоа како се софистицирани: двојно застаклување (два табла), ламинирани, ниски емисии или калено. Табелното стакло е најевтино. Големина на стаклото Големината на стаклото ја зголемува цената. Постои специфична нарачка за големи прозорци. Стаклена форма Специјални прозорци ќе бараат посебна нарачка или Glazier со вештина за намалување на стаклото. Ова ќе ја зголеми цената. Цена проценки на различни типови на стакло Традиционално стакло Таа е една од најмалку скапи, но има мала зелена нијанса што ги прави многу луѓе да изберат нешто друго. Табеларно стакло Околу 31 евра по м2 е евтин во споредба со модифицираното стакло. Тоа е безбоен, транспарентен, цврст и издржлив. Слоевит стакло Со додавање на флексибилен акрилен слој помеѓу две стаклени плочи, се формира побезбедно стакло. Ова може да чини до 260 евра по м2. Глава стакло Цената на таквото стакло кое е многу отпорен е од околу 120 евра за 700 mm x 745 mm x 6 mm или 245 евра со текстура стакло. Двојно застаклување Просечната цена е околу 165 евра по м2. Ова е најдоброто стакло за намалување на загубите на топлина во зима и истекување на мраз од климатизација во лето. Исто така, обезбедува звучна изолација. Како да продолжи? Дозволете сами да направите најмалку три пресметки на цените. Споредба на цените, трошоците за работа и исто така гледаат референци. Ви благодариме Wilio можете да го направите веќе денес.
Ажурирано на: Nov 15, 2023