Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Мајстор за Покриви
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.500 регистрирани професионалци
92.028 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме следните услуги: изградба на бандаж, изолација на покривот, покриви, чистење на покриви. Цените на покривите се околу 10-15 евра на час. Најскапиот предмет во услугите на водоводџија е обично поставувањето на бандажот. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: градежна граѓа, изолационен материјал, ќерамиди, кров од лим, водоводна клешта, водоводен чекан, кои чинат во просек од 500-5000 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 30.853. Не треба повеќе да барате: цена на водоводџија, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторKlampiara Цена листа,

За да ја научите точната цена на услугата Klampiar и Grens, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на клима, ѓубрива.

Тавански листови219,07ден / метар
Производство на атотуи плочи во било која материјална дебелина: галванизиран лист / алуминиумски лист / титаниум / бакар лист.
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Олуци плочи.270,62ден / метар
Производство на олук плочи во било која дебелина со материјали: галванизиран лист / алуминиумски лист / титаниум / бакар лист.
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Покрив352,24ден / метар
Прицврстување на покривот пред инсталирање на покривот
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Парапетерски плочи184,71ден / метар
Производство на парадиодни плочи во било која дебелина со материјали: галванизиран лист / алуминиумски лист / титаниум / бакарна плоча.
Заедно
метар
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Громобран, Громобранска ЗаштитаКолку чинат громобрани? Во случај на громобрани често ги обезбедуваме следните услуги:...
Чистење на ОџациКолку чини чистењето на оџакот? При чистење на оџакот често ги обезбедуваме...
Хидроизолација на Рамен ПокривКолку чини хидроизолација на рамен покрив? При хидроизолација на рамен покрив, често...
ОџачарКолку чинат услугите за чистење оџаци? За услуги за чистење оџаци, ние...
Покрив на ОџакКолку чини покривот на оџакот? Често ги обезбедуваме следните услуги за покриви...
Градење ПокривиКолку чини покривот? Често ги обезбедуваме следните услуги за покривање: производство на...
Бојадисување на ПокривКолку чини фарбањето покриви? При бојадисување покриви често ги обезбедуваме следните услуги:...
Оџаци од Не'рѓосувачки ЧеликКолку чинат оџаците од не'рѓосувачки челик? Често ги обезбедуваме следните услуги за...
Заштита од Гнездење ПтициКолку чини заштитата на птиците? Во заштитата од птици често ги обезбедуваме...
ОлуциКолку чинат олуците? Често ги обезбедуваме следните услуги за олуци: производство и...
Поправка на ПокривКолку чини да се поправи покривот? При поправка на покривот, ние често...
Метален ПокривКолку чини метален покрив? За покриви од лим често ги обезбедуваме следните...
Рамен ПокривКолку чини рамен покрив? Често ги обезбедуваме следните услуги за рамни покриви:...
Инспекција на ОџакКолку чини проверка на оџакот? При проверка на оџакот често ги обезбедуваме...
Сламени ПокривиКолку чинат сламените покриви? За сламени покриви често ги обезбедуваме следните услуги:...
Изградба на ОџациКолку чини да се изгради оџак? За време на изградбата на оџакот,...
ПокривКолку чини покривот? Често ги обезбедуваме следните услуги за покриви: изработка на...
Покривни ПрозорциКолку чини светларник? За покривни прозорци, често ги обезбедуваме следните услуги: фокус,...
Изолација на ПокривКолку чини изолацијата на покривот? При изолација на покривот, често ги обезбедуваме...
Еколошки ПокривиКолку чини зелен покрив? Често ги обезбедуваме следните услуги за зелени покриви:...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Ценовник на водовод работи Водоводот е континуирана операција за обработка на лист од разни состав или површински третман, што резултира со градење или машини. Klampiar е занаетчија кој ги извршува водоводните работи, процеси, произведува и ги корегира производите за водовод. Работата на Клампска е многу важна не само од перспективата на вистинските архитектонски и естетски предизвици на зградата, туку и од гледна точка на неговата функционалност. Функционалноста е главно во елиминацијата на временските влијанија врз одредби за изградба и вода. Водоводот припаѓа на занаетчиски активности и затоа секој господар на водоводната работа треба да се предава на терен. Во моментов, пазарот со водовод провајдери е релативно ограничен во Словачка. Бидејќи екстремитетите бараат значително искуство и вештини, неопходно е да се грижи за професионализмот и стручноста на давателот на овие услуги. Работата бара специјални алатки кои нема да се користат за друга градежна активност. Исто така, важно е да се прилагоди работниот тек според видот на материјалот со кој упорни работи. Ова ќе ви овозможи да ги оптимизирате материјалните барања кои имаат големо влијание врз цената за планираното спроведување на водоводната работа. Што влијае на создавањето на цените во водовод? Прво, но исто така и на последното место главно е материјално од кои ќе се направат елементи за водовод. И тоа е во најширока смисла на зборот. Цената на материјалот не се квалификува само, туку и методот на обработка на специјални алатки кои се менуваат во зависност од видот на работата и употребениот материјал. Цената, исто така, влијае на тежината на материјалот со кој функционира, како и димензионалното пакување на материјалот што се доставува до изградбата. Материјалните варијанти за пластичната работа е веднаш штом неколку и цената е различна и зависна од видот. Планирање и избор на најсоодветна архитектонско и техничко решение во создавањето на нови елементи на светилки се многу важни не само од перспектива на тековните инвестициски потреби, туку и од идните трошоци за корекција и одржување. Ние, исто така, ги разгледуваме конструкциите кои ќе бидат закотвени за подготовка на проектот. Ние, исто така, мора да се одговори и да ја процениме нивната способност да ја пренесеме тежината на овие елементи на светилки, но исто така и влијанието на случаен товар за временските услови или лицата кои вршат поправка и одржување на пластичните елементи. Во моментов, пазарот со употребливи материјали е многу широк, затоа консултациите со експертите за планирање на проекти е значителен услов за успешно спроведување на работата за соодветните финансии. Елементите во водовод се поставуваат во одлучувачкиот степен на височините каде што треба да се преземат неопходни мерки за безбедност и здравје при работа. Потребата за употреба на скали, скелиња, платформи и други помошни структурни елементи влегуваат во работа. Колку е поголема изградбата, повеќе агрегат, покомплицирано, така што потребата за безбедност е попространета и поскапо. Занемарувањето на оваа област, како и напорите за зачувување на тоа е најмалку соодветна мерка која е многу лесно да се пропушти. Поделба на водовод работа Вчитувањето на работата според основната дестинација може да се подели на поправка и одржување на постоечките структури во водовод и создавање на нови молк елементи. Водоводските структури според нивната дестинација избришат на покриви на покриви од листови, прицврстување, обликување, дренажни коцки, дренажни цевки, отвори на покривот, вентилација на апарати за гас и други елементи. Материјал. Материјалот со кој кламенгир работи со галванизиран лист, алуминиумски лист, бакарна плоча, цинк лист, титаниум плоча, пластична пластика и пластика. Темата за користење на точниот материјал е многу важна за водоводната работа. Пракса покажа дека не е секогаш најевтиното решение тоа е најсоодветно, но дизајнерите или мајсторите на Клампарски се одлична помош за избор на најодговорни решенија. Основниот и најчесто користен материјал во водоводните структури е двострано галванизиран лист, без разлика дали без површински третман или со него. Недостаток е ограничен живот. Ова фундаментално ја зголемува употребата на титаниум-цинк материјал. Тоа е цинк со титаниум и бакар за да се подобрат механичките и физичките својства на материјалот. Тоа е многу добро обликувано и ви овозможува да кренете различни и комплицирани структури. Сепак, ограничувањето може да биде подложност да ги промени својствата и да се зголеми вкочанетоста на пониски температури. Затоа, исто така, треба да се вклучат и недостатоците дека оптималната употреба на таков лист е на поставување на асфалтни ремени на високи тендери до 20 степени. Највисокиот материјал за ламба е несомнено бакар. Недостаток на овој материјал е неговата висока цена, но го балансира практично неограничен живот. Цената на тековниот метар на бакарниот олук е околу 29 € и цената на истиот олук од галванизираната или пластиката е речиси 4 € по обичен метар. Во моментов се користат нови, комбинирани материјали за површинска обработка базирана на пластика. Издржливоста е значително зголемена и одржувањето е поедноставен. Трендот на време е светла галванизиран челичен лим со пластична завршница. Ова ги зголемува не само естетските својства, туку и во суштина го проширува животот на структурата и неговото одржување-слобода. Најчесто, овој материјал се користи како фасаден профил, но исто така е инкорпориран во внатрешноста на мултифункционалните згради. Се произведува во дебелини од 0,50 mm до 0,75 mm и се движи по цени од околу 8 € / м2. Ако калај покривот е правилно реализиран, тоа може да биде многу убаво архитектонско затворање на градежните работи. Цената одговара на нивото на титаниум-цинк лист. Мал недостаток може да биде фактот дека овој материјал не може да биде пренесен и затоа мора да се користат алтернативни заптивки кои, сепак, може да го намалат животот на основниот материјал. Напротив, голема предност е што овој материјал е добро обликуван, одборите се спротивставуваат на корозијата и лошите временски услови. Тие исто така работат добро со нив во однос на материјалната еластичност и за секој работен тек и закотвување на производителот предлага и обезбедува разни ремени, токи, нокти или специјални заптивки. Мали водовод елементи како индивидуални покриви или фасадни прекривки или шаблони, панели, ленти или кровни решетки, но исто така и покривни прозорци, вентилација продолжување и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици, и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици, но и покривни прозорци, продолжување на вентилација и снежни кабли и снежни капути и снежни стапици и снежни стапици и снежни стапици. Исто така, викиерот, оџаците, најновите шини или маргините на штитот. Која е цената? Поради тоа, цената е поединечно, усвојувањето на било која индикативна цена без детална пресметка нема малку да одговори на реалноста. Кога е поправка и одржување на материјали, најдобро е прилагодено на изведувачот на водоводските услуги за да го затвори договорот по инспекцијата. Цената на покривот на лим е директно зависна од материјалот и видот на заштитната површина, а исто така и од индивидуалниот производител. Цената на лимот за покривање без изолација и трапез се движи од околу 8 евра до 20 € / м2. На пример, цената на покривот од дебелината на поликарбонат од 16 мм започнува на ниво од 20 € / м2. При изборот на Klampiar, препорачливо е да се обезбеди изработка на максимум супстрати, најдобро од документацијата за реализација. Исто така, каметата треба детално да ги претстави и објасни. Клампатов е навистина малку, но најчесто се многу квалификувани и затоа максималната и деталната комуникација ќе ги избегне идните можни неправилности.
Ажурирано на: Sep 14, 2023