Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Лим Фасада цена

Барате лимар на фасада од лим? Имаме 23.454 малтери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини метална фасада? За фасадата на лим често ги обезбедуваме следните услуги: дизајн и 3D визуелизација, понуда на цени, изработка по мерка, монтажа и сервис. Цените на рабатните панели се околу 40-75 евра за м2. Најскапиот предмет во фасадата од лим е обично производство на превиткана фасада по мерка. Други трошоци може да вклучуваат: изнајмување на платформа со висок лифт, заштитна опрема, транспортни трошоци, кои чинат во просек од 50-300 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.454. Повеќе не мора да барате: цена на фасада на лим, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.712 регистрирани професионалци
87.701 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Лим ФасадаПросечни цени

Ниска цена176,00 ден/м2
Просечна цена242,00 ден/м2
Висока цена330,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на лист метал фасада

За да ја научите точната цена на металната фасада, испратете го побарувачката до нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на лист со лим.

Инсталација на обложување.370.48ден / м2
Инсталирање на обложување, систем метал фасада решетки обложување.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Пакет собрание, систем метал фасада рамни елементи183.92ден / м2
Собрание на обложување, систем метални фасадни области елементи.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Пакет собрание, систем метални фасадни аголни панели190.52ден / парче
Пакет собрание, метални фасадни аголни панели.
Заедно
парче
Внесете побарувачка
Пакетот собрание, систем метална фасада е фаза слабеење атологија10.56ден / М.
Пакетот собрание, метална фасадна агологија.
Заедно
М.
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Фасади, Изолација на КуќиКолку чини фасадата на куќата и изолацијата на куќата? Често ги обезбедуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?