Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Лиени Подови
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.596 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат лиените подови? За лиени подови, ние често ги обезбедуваме следните услуги: фокус, дизајн, консултација, примена на лиени подови. Цените на лиената поплочување се околу 65-130 евра за м2. Поставувањето на врвен епоксиден под е обично најскапиот предмет во лиените подови. Дополнителните трошоци може да вклучуваат: алати, трошоци за испорака, дополнителни модификации, кои чинат во просек од 20-150 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.812. Веќе не треба да барате: лиени подови цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторЦеновник Liatych Podláh.

За да ја научите точната цена на Liatych Podláh, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во доцната категорија.

Епоксидни анти-лизга фрлени подови (до 3 мм)1 798,45ден / м2
Доцна епоксидни анти-лизгачки подови во дебел ентериер од 3 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Епоксидни самоположни фрлени подови, декоративни (3 мм)2 193,23ден / м2
Доцна епоксидни само-израмнувачки подови, декоративни за внатрешни работи во дебелина од 3 мм.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Епоксидни самоположни фрлени подови, декоративни, чипови (5 мм)7 237,66ден / м2
Доцна епоксидни само-израмнувачки подови, декоративни, чип кат 5 мм дебелина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Епоксидни самоположни фрлени подови, декоративни со гранит ефект (3 мм)3 202,12ден / м2
Подови доцни епоксидни само-израмнување, декоративни со гранит ефект во 3 мм дебел ентериер.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Поставување или Замена на ПодовиКолку чини поставување или замена на подот? При поставување или замена на...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Корисни информацииШто треба да знаете
Прекрасни украсени простории и елегантни фрлени подови Интелигентните и одржливи фрлани подови, како што се епоксидни и полиуретански завршетоци, се сите беспрекорни бои кои можат да се применат на било која подлога. Доцните катови се совршена завршница што создава неуспешно простор за одржување, естетска пријатна атмосфера и пред сè многу удобен простор. Благодарение на употребата на полиуретански и епоксидни што резултираат, прашината и нечистотиите и главно се водоотпорни - дури и против било кој хемиски или механички товар. Подоцнетите подови може да се применат во широк спектар на различни бои, како и транспарентни бои и врвни слоеви, вклучувајќи анти-лизгачки и антистатички врвни слоеви. Обоени ниски подови по подови користејќи полиуретански смоли Доцните подови се ниски цели за одржување што лесно може да се комбинираат со сите видови системи за подно греење. Овие бои содржат квалитетни пигменти и адитиви кои долго време ја одржуваат бојата и се спротивставуваат на влијанието на УВ зрачењето. Најголемата предност на полиуретански леано железо подови е нивниот широк спектар на апликации - бањи, живи подови, кујни, па дури и гаражи. Полиуретански фрлени подови може да се примени на секој под супстрат. Нивната завршна површина бара стабилна и чиста површина. Многу постари бетонски подови имаат потреба од некакво измазнување и чистење. Мелење е најефикасен начин да се изедначат сите мали испакнатини во постара бетонска плоча. Епоксидни засилени касни подови кои се користат во индустриската средина Индустриската средина бара поинаков вид на кат на кат. Подот на подот мора да издржи екстремни хемиски и механички оптоварувања, без разлика дали тоа ќе биде тешки транспортни возила или нафта дамка. Единствениот вид на смола што одговара на сите овие барања е епоксидна смола. Епоксидни засилени касни подови може да се применат многу тенки. Тие заштита од пенетрација на сите течности и целиот површински третман отфрла прашина и нечистотија. Индустриски фрли подови и завршувања кои се анти-лизгање, имаат многу други атрибути кои придонесуваат за ниско одржување, издржливост и квалитет на индустриски плакети. Колку чини смола подови? Колку чини смола подови и кои се цената на бојата од епоксидна смола до квадратен метар? Ова е прашањето што клиентите често ги прашуваат. Вистината е дека не постои недвосмислен одговор на ова прашање, поради широк спектар на смола подот производи понудени, од кои секоја има различни карактеристики и е дизајниран за одредена употреба. Сепак, можеме да ви помогнеме појасно да ги разберете поврзаните трошоци. Тоа зависи од апликацијата Вистинските трошоци за фрлени подови од смолата е многу зависна од нивната наменета употреба. Ако ви треба подно решение дека: има одлична отпорност на абење Го штити градежниот материјал / позадина е непропустлив и хемиски отпорен може да го подобри отпорноста на лизгање создава мазна хигиенска површина изгледа одлично ... може да изгледаат такви ресурси за да купат подот на смола како скапа прашање. Вистината е дека смола подови воопшто не се скапи, во зависност од тоа колку квалитетни својства нудат. Фактори кои влијаат врз трошоците за смола Постојат неколку фактори кои влијаат на трошоците за подножјето на смолата. Вклучи: Големината на областа - цената на подот по смола по квадратен метар (М2) варира во зависност од големината на целокупната работа. Ова е јасно еден од најважните фактори. Поголемата површина ќе биде поскапо, но ќе доведе до пониска цена на метар квадратен. Тоа е така поради фактот што подножјето на смолата се мешани и инсталирани на место, што значи дека поголемата површина овозможува поголема ефикасност и економии на обем. Подлога - ако подлогата е лоша и лек е потребна пред смолата подови, ќе има вкупна цена. Квалитет - Што се однесува до нивото на издржливост на смола подови, постои голема разлика од еден систем на друг. Смола подови, исто така, ќе биде подобро надминат со фактори како што се хемиска отпорност, термичка отпорност, брзина на лекување, вискозност и оштетен квалитет на ултравиолетово радијација. Помоќниот подот е поголема цената. Одлична вредност на долг рок Обемот на горенаведените фактори се жали на прецизните одговори на прашањето "Колку е подот на смолите?" Подот може да се појави како скапи во споредба со другите опции, но издржливоста и моќта на подножјето на смола далеку ги надминуваат можностите обезбедени од Други решенија на подот. Затоа, смола тротоарите обезбедува одлична вредност во текот на својот животен век во споредба со другите видови на подови. Важноста на подготовката на површината Правилната подготовка на подот е клучот за користење на секој епоксиден подот. Без разлика дали тоа е мал ресторан или голем магацински проект, секој од нив треба да му се даде еднакво внимание. Сите смола системи се потпираат на механичка врска со клучот и за долгорочна моќ. Без добра подготовка на површината, тоа е непотребно отфрлено од главниот град што го трошите на вашиот проект проект. Тоа е генерално посоодветен мелење дијамант контролиран од вакуум за да се постигне најдобриот површински профил.
Ажурирано на: Nov 15, 2023