Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Легализација на Градби цена

Барате адвокат за легализирање на градбата? Имаме 14.909 адвокати во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини да се легализира зграда? При легализирање на зграда често ги обезбедуваме следните услуги: анализа на достапноста на легализација, изработка на документација, инженерски активности. Цените за добивање валидна градежна дозвола се околу 950-2.700 евра по проект. Најскапата ставка во легализацијата на градбата најчесто е комплетната подготовка на документацијата за легализација на свадбата. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: консултации, инкорпорирање на барања, кои чинат во просек од 20-250 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 14.909. Веќе не мора да барате: легализација на градежната цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Легализација на ГрадбиПросечни цени

Ниска цена4 180,00 ден/проект
Просечна цена9 152,00 ден/проект
Висока цена12 540,00 ден/проект
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за легализација на структурата

За да ја научите точната цена на легализацијата на работите, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Ве молиме погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата на легализирање на објекти.

Дозвола за градба7 480,00ден / сите
Добивање на важечка градежна дозвола.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Справување1 100,00ден / сите
Документација за легализација на градежништвото.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Консултација176,00ден / год
Консултации за легализација на градежништвото.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Инженерска активност198,00ден / год
Инженерска активност - Влез документи, истражувања, стручни мислења и мислења за изградба.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Инженери, Инженерски ДизајнКолку чинат дизајнерите и дизајнот на зградите? Ние често ги обезбедуваме следните...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?