Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Косење Трева, Тревник цена

Дали барате градинар да ја коси тревата? Имаме 12.838 градинари во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чинат услугите за косење? Кога ја косиме тревата, често ги обезбедуваме следниве услуги: косење трева, отсекување грмушки, отстранување на плевелот. Цените за одржување на тревниците се околу 8-10 евра на час. Најскапиот предмет во услугите за косење е обично совети за градина. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: косилка, секатор, подлога за сеење трева, која во просек чини 10-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 12.838. Не барајте повеќе за целата ваша омилена занаетчиска опрема: Ви нудиме најдобра вредност за парите.

Исто така види:Услуги
32.766 регистрирани професионалци
87.795 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Косење Трева, ТревникПросечни цени

Ниска цена572,00 ден/м2
Просечна цена836,00 ден/м2
Висока цена1,32 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник за трева

За да ја научат точната цена на трева косење, испратете го побарувачката на нашите верификувани експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата трева косење.

Косење Riedeke Stand.1 601,60ден / ха
Тестирање на ретки стојат со заминување на местото во вегетациски период.
Заедно
ха
Внесете побарувачка
Косење средно густа штанд2 420,00ден / ха
Косење среден густ тревник со заминување на место во вегетациски период на пасишта.
Заедно
ха
Внесете побарувачка
Косење густ став3 436,40ден / ха
Косење густи тревник со заминување на место во вегетациски период на пасишта.
Заедно
ха
Внесете побарувачка
Косење на ретката фабрика за вода на брегот4 285,60ден / ха
Косење на ретки стојат со заминување на местото во вегетациски период на водоснабдување на брегот.
Заедно
ха
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градина, ГрадинарКолку чини градинар, градинар? Често ги обезбедуваме следниве услуги за градината и...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?