Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Копање Темели цена

Барате градител да ги ископа темелите? Имаме 22.951 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини темелот за копање? При копање на темели, често ги обезбедуваме следните услуги: геодет и копање на темели, уредување. Цените на продлабочување на темелите се околу 15-25 евра на час. Најскапиот предмет во копањето на темелите е обично копање на темели со употреба на тешки машини. Останатите трошоци може да вклучуваат: транспортни трошоци, извоз на вишок почва, кој во просек чини 20-100 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.950. Не барајте повеќе: копајќи ја основната цена, со нас ќе ги добиете најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Копање ТемелиПросечни цени

Ниска цена66,00 ден/год
Просечна цена85,36 ден/год
Висока цена110,00 ден/год
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на фондации

За да ја научите точната цена за варење на цената, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата копање на темелите.

Рачно намалување на ријн Ширина (до 600 mm)145,20ден / м3
Разинка ширина од 600 mm со рачен ровот во рогови од класа 1 и 2 користејќи рачни кохезивни алатки.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Исчистува жлебови во ширина (до 600 mm) анализирани и распакувани до 100 m3132,00ден / м3
Растење на жлебови 600 mm со DNA населба на пропишаниот профил и дипломирање, со ископување на соседниот терен за растојание до 3 m од надолжната оска на 'рж или вчитување на ископувањето (3 до 100 м3) до средствата на транспорт.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Знаме на рашири на рашири над 600 до 1300 mm ровот136,40ден / м3
Знаме на жлебови над 600 до 1300 мм рачен ровот во карпи TR. 1 и 2 - рачно изработена кохезија
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Течењето на ширина на рашири над 600 до 2.000mm istry и распакувани до 100 m380,96ден / м3
Течењето на жлебови над 600 до 2.000mm и распакуван, со DNA населба на пропишаниот профил и наклон.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градење ТемелиКолку чинат земјените работи? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за време...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?