Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Копање Одвод цена

Барате градител за изградба на канал? Имаме 24.013 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини изградбата на канал? При изградба на канал често ги даваме следните услуги: геодетско премерување, дозволи, земјени работи, ископ на основни ровови, изградба на канализациона мрежа. Цените на канализационата мрежа се околу 2000 - 3700 евра за изградба. Најскапиот предмет во изградбата на каналот е најчесто изнајмувањето на минибар. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: административни задачи и такси, чистење на канализација со специјални возила под притисок и вшмукување, кои чинат во просек од 100-550 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 24.013. Не барајте повеќе: изградбата на канал за цени ќе ви ги даде најдобрите зделки и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Копање ОдводПросечни цени

Ниска цена8 800,00 ден/парче
Просечна цена13 200,00 ден/парче
Висока цена16 280,00 ден/парче
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторКанал за градење ценовник

За да ја научите точната цена на градежниот канал, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во Канал Канал.

Ширина на риба до 600 mm132,00ден / м3
Течењето на жито ширина до 600 мм приложен и распакуван со ДНК во пропишаниот профил и дипломирањето, со ископување на соседниот терен за растојание до 3 метри од надолжната оска на жлебот или со вчитување на ровот до Транспорт состав во карпата 3 до 100 м3.
Заедно
м3
Внесете побарувачка
Дозвола528,00ден / сите
Овластување на изградба на канали за поединци.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Консултација440,00ден / сите
Консултации на задниот дел на каналот.
Заедно
сите
Внесете побарувачка
Инсталација132,00ден / год
Часовна стапка - Канална зграда.
Заедно
год
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Градење ТемелиКолку чинат земјените работи? Ние често ги обезбедуваме следните услуги за време...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?