Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Хидроизолација на Тераса цена

Барате градител за хидроизолација на тераса? Имаме 23.426 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини хидроизолацијата на терасата? При хидроизолација на тераса често ги обезбедуваме следните услуги: апликација за пенетрација, хидроизолационо лепило и висококвалитетно лепило за плочки. Цените на изолацијата на терасата од влага се околу 5-10 евра за м2. Најскапиот предмет во хидроизолацијата на терасата е обично асфалтна лента за водоотпорност. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: силиконски заптив, инјекциска смеса, заптивка за полнење, која чини во просек 15-30 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.426. Повеќе не мора да барате: хидроизолација на цената на терасата, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.759 регистрирани професионалци
87.781 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Хидроизолација на Тераса Просечни цени

Ниска цена22,00 ден/м2
Просечна цена32 956,00 ден/м2
Висока цена44,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦентар на хидроизолационен тераса

За да ја научите точната цена на терасата водоотпорност, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, така што ќе добиете повеќе понуди. Види цени за секоја услуга во категорија на хидроизолационен тераса.

Земјата влага изолација, на површина вертикална, битуменска хидроизолација46,20ден / м2
Антиотонска изолација против влага во земјата, ладна покривка на вертикална површина, бетонски битумен хидроизолација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Површинска изолација на водата на хоризонтална површина, битуменозна хидроизолација64,24ден / м2
Антитонска изолација против површинска вода, ладен капак на хоризонтална површина, бетонски битумен хидроизолација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Хоризонтална изолација на филмовите за природна влажност60 368,00ден / м2
Изолација против природна влажност и фолија за под притисок. Хоризонтална заштитна и дренажа со четири слој на асфалт стегање водоотпорност со висина на NOP 9,0 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изолација против фолија за влага на Земјата вертикална60 104,00ден / м2
Изолација против природна влажност и фолија за под притисок. Вертикална заштитна и дренажен слој (четири слој) асфалт стегање водоотпорност со NOP 9,0 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Изградба на ТерасаКолку чини да се изгради тераса? При изградба на тераса често ги...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?