Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Хидроизолација на Темели цена

Барате градител за хидроизолација на темели? Имаме 23.476 градители во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.757 регистрирани професионалци
87.777 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини хидроизолационите темели? При хидроизолација на темелите, ние често ги обезбедуваме следниве услуги: апликација за пенетрација, хидроизолационо лепило и висококвалитетно лепило за плочки. Цените за изолација на темелите од влага се околу 10-15 евра за м2. Најскапиот предмет во хидроизолацијата на темелите е обично асфалтна лента за хидроизолација. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: силиконски заптив, инјекциска смеса, заптивка за полнење, која чини во просек 15-40 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 23.476. Веќе не мора да барате: хидроизолациски темели цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.757 регистрирани професионалци
87.777 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Хидроизолација на ТемелиПросечни цени

Ниска цена44,00 ден/м2
Просечна цена56 452,00 ден/м2
Висока цена66,00 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторОсновна хидроизолација Ценовник

За да ја научите точната цена на базната хидроизолација, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Види цени за индивидуални услуги во категорија на водонепропустливи основи.

Земјата влага изолација, на вертикална површина, битуменозна хидроизолација46,20ден / м2
Антиотонска изолација против влага во земјата, ладна покривка на вертикална површина, бетонски битумен хидроизолација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Површинска вода изолација, хоризонтална површина, битуменозна хидроизолација64,24ден / м2
Антиарова изолација од природна влажност, ладен слој на хоризонтална површина, бетонски битумен хидроизолација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Хоризонтална изолација на филмовите за природна влажност60 368,00ден / м2
Изолација против природна влажност и фолија за под притисок. Хоризонтален заштитен и дренажен слој (четири слој) асфалт стегање водоотпорност со 9,0 mm nop.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Вертикална изолација на филмовите за природна влажност60 104,00ден / м2
Изолација против природна влажност и фолија за под притисок. Вертикална заштитна и дренажен слој (четири слој) асфалт стегање водоотпорност со NOP 9,0 mm.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Специјализирани Градежни РаботиКолку чинат специјализираните градежни работи? Често ги обезбедуваме следните услуги за специјализирани...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?