Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Хидроизолација на Рамен Покрив цена

Дали барате покрив со рамен покрив? Имаме 22.480 покриви во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Колку чини хидроизолација на рамен покрив? При хидроизолација на рамен покрив, често ги обезбедуваме следните услуги: апликација за пенетрација, хидроизолационо лепило и висококвалитетно лепило за плочки. Цените за изолација на покривот од влага се околу 9-19 евра за м2. Најскапиот предмет во хидроизолација на рамен покрив е обично хидроизолациона покривна фолија. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: силиконски заптив, инјекциска смеса, заптивка за полнење, која чини во просек 15-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 22.480. Веќе не мора да барате: цена за хидроизолација на рамен покрив, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
32.761 регистрирани професионалци
87.786 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Цена за: Хидроизолација на Рамен ПокривПросечни цени

Ниска цена39,60 ден/м2
Просечна цена63,80 ден/м2
Висока цена83,60 ден/м2
Просечните цени се само индикативни. Цената на финалната услуга ќе зависи од големината, тешкотијата, материјалите, квалитетот и локацијата на проектот. Вие само ќе добиете точна цена од давателот на услуги.
Внесете побарувачка
КалкулаторЦеновник на еднаква покривна хидроизолација

За да ја научите точната цена на рамен покрив, испратете го побарувачката на нашиот сертифициран специјалист, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категорија на рамен покрив хидроизолација.

Фабрички покриви рамен бендови22,44ден / м2
Изработка на обложување покритие на рамни покриви до 10 ° бендови за сува AIP, NAIP или ткаенина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на покривање на покриви38,28ден / м2
Изработка на обложување покритие на рамни покриви до 10 ° гумени фолија поставени лабаво.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на покривни покриви на покриви Нази Прип Бендови35,64ден / м2
Изработка на обложување покриеност на рамни покриви до 10 ° бендови точка на NaIP.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Изработка на покривање на покриви на покриви Натип Бендови на целата десктоп, оксидирани ленти39,16ден / м2
Изработка на покривање на обложување на рамни покриви до 10 ° оксидирани ремени со поставување на Наип на целата површина.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Мајстор за ПокривиКолку чини водоводџија? За време на работата на водоинсталатерот често ги извршуваме...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?