Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете квалификувани професионалци по прифатлива цена

Хидроизолација на Бањи
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентМногу сум задоволен од целиот процес, од одговорот на барањето за поправка, завршената работа, брзата понуда и договор, брзата поправка, одличната комуникација и разумната цена. Во ред, ви благодарам.
profile image
Matúš K.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите ценовници
Сите ценовници

Колку чини хидроизолација на бања? При хидроизолација на бања, често ги обезбедуваме следните услуги: апликација за пенетрација, хидроизолационо лепило и висококвалитетно лепило за плочки. Цените на изолацијата за простории со висока влажност се околу 5-10 евра за м2. Најскапиот предмет во хидроизолација на бања е обично асфалтна лента за водоотпорност. Дополнителни трошоци може да вклучуваат: заптивната смеса за полнење, заптивна лента за запечатување споеви, силиконски заптив, малтер за спојници, кои чинат во просек од 15-50 евра. Кога ќе внесете барање, ќе контактираме со давателите на 26.164. Веќе не мора да барате: хидроизолација на бања цена, кај нас ќе ги добиете најдобрите понуди и квалитетна работа.

Исто така види:Услуги
КалкулаторБања водоотпорен ценовник

За да ја научите точната цена на бања водоотпорност, испратете го побарувачката на нашите заверени експерти, а потоа добивате повеќе понуди. Погледнете ги цените за секоја услуга во категоријата водоотпорност на бањата.

Бања водоотпорност на хоризонтална област293,89ден / м2
Бања двојно, еднокомпонентно хидроизолација на CEMIX хоризонтална површина 103.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Бања водоотпорност на вертикална област381,62ден / м2
Бања двојно, еднокомпонентно хидроизолација на вертикалната површина на CEMIX 103.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Површинска изолација на водата на хоризонтална површина, битуменозна хидроизолација640,42ден / м2
Антиотонска изолација од површинска вода. Студениот службеник на хоризонтална област. Бетонски битуменски хидроизолација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Земјата изолација на влага на вертикална површина, битуменозна хидроизолација460,58ден / м2
Антиотонска изолација од површинска вода. Студениот службеник на вертикална површина. Бетонски битуменски хидроизолација.
Заедно
м2
Внесете побарувачка
Поврзани ЦеновникЦеновни листи на други услуги
Реновирање и РеконструкцијаКолку чини реконструкцијата и реновирањето? За време на реконструкциите и реновирањето, често...
Покажи повеќе
Дали овие информации беа корисни за вас?
Ажурирано на: Nov 15, 2023